radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Po ulicach Bielska i Czechowic jeździ autobus „pełen Bożej miłości”.

„Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga” – to jedno z haseł, które można przeczytać na jeżdżącym po ulicach Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic ewangelizacyjnym przegubowcu, należącym do bielskiego MZK. Realizacji tego oryginalnego przedsięwzięcia #ewangeliajezdzipobielsku podjęli się członkowie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wspólnota obchodzi dziś święto swoich patronów – apostołów Słowian, patronów Europy.

Na kolorowym autobusie „pełnym Bożej miłości” umieszczono hasła ewangelizacyjne zapowiadające „Wielką Akcję Modlitewną”. „Ufamy, że podpisze się pod nią sam Jezus, błogosławiąc pasażerom swoją Miłością i doświadczeniem Zbawienia” – podkreślają pomysłodawcy inicjatywy.

„Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga” – głosi jedno z haseł umieszczonych nad wejściem do pojazdu. Każdy pasażer jest także, jak zapewniają członkowie SECiM, omodlony przez wspólnotę.

Na autobusie widnieje m.in. wizerunek Jezusa. Towarzyszą mu cytaty z Pisma Świętego umieszczone na tle kolorowych zdjęć: „Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom” (Dz 16, 31), „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się” (Mt 14, 27b), „Z całego serca Bogu zaufaj” (Prz 3, 5a), „Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci” (Jr 33, 3a). W innym miejscu zmotoryzowani i przechodnie mogą przeczytać: „Bóg NAPRAWDĘ Cię kocha”, „I co z tym zrobisz? Kochamy Jezusa i Kościół. Jesteśmy katolikami”. Kierowcy jadący za przegubowcem MZK widzą natomiast przed sobą napis: „Pójdź za Mną” – Jezus (Mt 9, 9b).

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Anielski poradnik

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony