radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Uroczysta Msza św. koncelebrowana rozpoczęła 9 maja w Bielsku-Białej obchody 30-lecia działalności bielskiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Liturgii w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył bp Piotr Greger, który wspólnie z innymi kapłanami, członkami i podopiecznymi albertyńskiego Towarzystwa oraz przedstawicielami władz miejskich i samorządowych dziękował Bogu za owoce działalności tej największej organizacji charytatywnej w stolicy Podbeskidzia.

Bp Greger w homilii zaproponował, by przyjrzeć się, w jaki sposób obecny jest i funkcjonuje w Piśmie Świętym symbol chleba. Zwrócił uwagę na jego znaczenie, szczególnie w kontekście słów Jezusa: „Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata” (J 6, 51).

Jak zauważył biskup, jubileusz bielskiego koła charytatywnej organizacji jest czasem dziękczynienia Bogu za chleb – powszedni i eucharystyczny. „To dar bezcenny; niech chleb zawsze będzie chlebem. Budujmy wzajemne relacje miłości wychodząc do bliźniego z chlebem w rękach. Bądźmy otwarci, dyspozycyjni wobec drugiego człowieka, jak to czynił św. Brat Albert Chmielowski” – zaapelował.

Słowami liturgii duchowny przywołał wstawiennictwa świętego zakonnika: „Boże, bogaty w miłosierdzie, Ty natchnąłeś świętego Brata Alberta, aby dostrzegł w najbardziej ubogich i opuszczonych znieważone oblicze Twojego Syna, spraw łaskawie, abyśmy spełniając dzieła miłosierdzia, za jego przykładem umieli być braćmi wszystkich potrzebujących”.

Biskup podziękował wszystkim związanym z działalnością albertyńskiego Towarzystwa w Bielsku-Białej, zaangażowanym w posługę na rzecz ludzi potrzebujących. Wśród uczestników modlitwy był m.in. prezes bielskiego koła Towarzystwa Piotr Ryszka, a także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Muzyczną oprawę zapewnił podczas liturgii Zespół Pieśni i Tańca „Beskid”. Jubileuszowa gala odbyła się następnie w Bielskim Centrum Kultury.

W świątyni modlono się za spokój duszy zmarłego 4 lata temu Tadeusza Cozaca, założyciela i wieloletniego prezesa bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, laureata papieskiego medalu „Pro Ecclesia et Pontifice”, przyznawanego za wybitne zasługi w służbie Kościołowi i Ojcu Świętemu.

Bielskie Towarzystwo wydaje dziennie około pół tysiąca gorących posiłków wraz z chlebem, prowadzi łaźnię, z której korzysta 7 tys. osób w ciągu roku, udostępnia magazyn odzieży używanej dla najbardziej potrzebujących. Prowadzi świetlicę dzienną. Co roku organizuje spotkania wielkanocne z posiłkiem i wieczerze wigilijne dla około 500 osób. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Dnia Dziecka, św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia, przygotowuje kilka tysięcy sztuk paczek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. W miesiącach wakacyjnych Towarzystwo organizuje zakup pomocy szkolnych dla około 500 dzieci.

Pieniądze na codzienną działalność bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pochodzą z dotacji, od sponsorów i z kwest pod kościołami.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

09:10 - 09:15
Częstograj
09:30 - 10:00
Katecheza - Dekalog
10:00 - 10:10
Wiadomości
10:10 - 11:00
Magazyn radiowy - Anioł w literaturze
11:00 - 11:10
Wiadomości

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony