W bielskim Domu Księży Emerytów odszedł do Pana długoletni proboszcz w parafii MB Królowej Różańca Świętego w Trzebini koło Żywca.

Przebieg pogrzebu:

Importa w Trzebini koło Żywca w poniedziałek, 11 lutego 2019 roku. O godzinie 17:15 wprowadzenie ciała, o godzinie 18:00 Msza Święta, następnie nocne czuwanie.

Pogrzeb w Trzebini we wtorek, 12 lutego 2019 roku, o godzinie 13:00.

Ksiądz prałat Stanisław Kuczek urodził się 9 sierpnia 1939 r. w Gorzejowej, w diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r.

Od 1977 r. posługiwał jako duszpasterz w Trzebini, gdzie zamieszkał i organizował z wiernymi budowę kościoła, a następnie został pierwszym proboszczem nowej parafii, erygowanej w czerwcu 1982 r.

Aby zdobyć pierwsze fundusze na zakup budynku parafialnego, budowę świątyni i organizację nowej parafii, zwrócił się z prośbą o pomoc do Polaków mieszkających w USA, gdzie wyjechał na krótki czas. Jego inicjatywy spotkały się ze sprzeciwem władz komunistycznych - był szykanowany i próbowano zniechęcić go do budowy nowego kościoła. Prowadzono przeciw niemu postępowania sądowe, ale się nie poddał.

W trzebińskiej parafii był proboszczem przez 37 lat, troszcząc się o rozwój życia duchowego wiernych. Był też inicjatorem powstania trzebińskiej orkiestry dętej. W sierpniu 2014 r. przeszedł na emeryturę.

Zmarł w nocy z 7 na 8 lutego 2019 r. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie... 

bielsko.gosc.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony