radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Wzięli za wzór faryzeusza Nikodema i postanowili przychodzić do Jezusa o zmierzchu, żeby Go w ciszy posłuchać i porozmawiać o tym, co najważniejsze. W salwatoriańskiej parafii w Cygańskim Lesie odbyła się kolejna Noc Nikodemowa.

Była to już kolejna Noc Nikodemowa w parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej. Co miesiąc, w pierwsze piątki, do salwatoriańskiego kościoła zapraszają młodzi z duszpasterstwa "Bagno" z ks. Pawłem Radziejewskim SDS. W tym czasie każdy może przyjść do Jezusa i tak jak faryzeusz Nikodem z Ewangelii św. Jana pobyć z Nim, porozmawiać o tym, co najważniejsze, posłuchać, co Bóg mówi przez swoje słowo.

Lutowe spotkanie poprzedziła tradycyjnie Msza św. o 18.00, a po Eucharystii rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której śpiewała młodzież z duszpasterstwa. W czasie modlitwy młodzi odczytywali także listy do Pana Boga, napisane przez uczestników spotkania B-B PANAma, które odbyło się 26 stycznia, w jedności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie.

Następnie w ciemności rozjaśnianej przez dyskretne światła, rozpoczęło się spotkanie ze słowem Bożym. Najpierw ks. Paweł Radziejewski przypomniał fragment Ewangelii o nocnym spotkaniu Nikodema z Jezusem, a następnie zaprosił do lektury kolejnej księgi Starego Testamentu. Tym razem czytano Księgę Estery, a podczas poprzednich spotkań były to Księgi Tobiasza i Rut. Kolejną, 1 marca, będzie Księga Judyty.

Każdy może podejść do pulpitu i przeczytać kolejne fragmenty wybranej na dane spotkanie księgi. - Zobaczmy, zanim Estera poszła do króla w ważnej dla niej i jej narodu sprawie, poprzedziła to niełatwe spotkanie modlitwą i postem - mówił po przeczytaniu księgi ks. Paweł Radziejewski. - Uczmy się od niej. Kiedy mamy podejmować ważne decyzje, zacznijmy od modlitwy, prośmy o nią społeczność chrześcijan, wspólnotę, a może i podejmijmy post. Estera uczy odwagi. Pan Bóg zawsze troszczył się o swój lud - czemu więc nie miałby się i o nas zatroszczyć, gdy będziemy Go o to prosili?

Podczas czuwania uczestnicy modlitwy korzystali także z Biblii udostępnianych im na ten wieczór przez parafię. Przez cały czas można było również przystąpić do sakramentu pojednania. Wieczór zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i udzielenie Komunii Świętej przyjmowanej w tym dniu za grzechy świata.

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że to właśnie w ciszy nocy przychodzi do Jezusa Nikodem i z Nim rozmawia oraz na fakt, że skoro jest pierwszy piątek, to warto przyjąć Komunię Świętą jako wynagrodzenie za grzechy świata - szczególnie, że spotykamy się w kościele pod wezwaniem Królowej Świata - mówią młodzi.

Po modlitwie "Bagno" zaprosiło na podsumowanie czuwania B-B PANAma wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony