Na nowo ruszyła zbiórka surowców wtórnych, dzięki której pomoc będą mogli otrzymać nasi misjonarze w Ameryce Południowej.

Prawie 18 tys. zł - tyle na razie udało się zebrać w ciągu trzech miesięcy diecezjalnej zbiórki surowców wtórnych: makulatury, nakrętek i butelek PET (butelki i nakrętki należy oddawać zapakowane w workach plastikowych), z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla franciszkańskiej misji w Pariacoto w Peru, gdzie zginęli błogosławieni męczennicy - o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski.

Żeby zrealizować cel - wybudować kuchnię i stołówkę dla dzieci - potrzeba ok. 60 tys. zł. - Chcemy pomóc także w wyposażeniu szkoły i świetlicy dla dzieci w Boliwii, w Cochabambie, gdzie pracują siostry Córki Bożej Miłości, oraz w San Ramon, skąd niedawno wróciła nasza świecka misjonarka Agata Kamińska - mówi Maria Froncz, koordynator akcji.

Od 6 do 13 marca marca surowce znów można przynosić do kontenerów przy szkołach Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej oraz parafii NMP Królowej Polski w Cygańskim Lesie. Od 10 do 17 marca kontener będzie stał także przy kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej - obok Szpitala Wojewódzkiego.

Na prośbę parafii, szkół i osób prywatnych kontenery mogą trafić jednak do każdej parafii, każdej miejscowości na terenie diecezji. - Prosimy o pomoc zwłaszcza księży proboszczów - nie trzeba wiele: wystarczy zgoda na ustawienie kontenera i ogłoszenie zbiórki - mówi Maria Froncz, z którą można kontaktować się w tej sprawie telefonicznie: 603 507 301.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje bp Roman Pindel.

To druga taka akcja. Po zakończeniu pierwszej udało się wybudować studnię dla chrześcijan w Sudanie Południowym w miejscowości Ayem jako dar naszej diecezji.  Studnia nosi imię św. Jana Pawła II.

Oto plan zbiórki na 2017 r.:

Miejsca:

    Dom Sióstr Zgromadzenia Córek Bożej Miłości (ul. Żywiecka 20)
    parafia NMP Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich (ul. Startowa 16)

Terminy:

    6-13 marca
    3-10 kwietnia
    6-15 maja
    2-12 czerwca
    7-17 lipca
    4-14 sierpnia
    1-11 września
    6-16 października
    3-13 listopada
    1-11 grudnia

bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone