radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Papieski patronat tutejszej szkole towarzyszy już 20 lat. Uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Porąbce za tę opiekę podziękowali podczas polowej Mszy św.To jedna z pierwszych polskich szkół, która przyjęła patronat Jana Pawła II. Spotkanie z nim w Rzymie w 1996 r. do dziś wspominają ze łzami w oczach.
 
Jak zaznacza Anna Walusiak, dyrektor kozubnickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II, głównym impulsem były głosy rodziców, którzy bardzo pragnęli tego patronatu. Pomysł spodobał się wszystkim.
 
- Z każdym rokiem przekonujemy się, że dzięki temu patronowi i wszystkim jego słowom, które nam towarzyszą, uczymy się tego, co najważniejsze. A teraz jeszcze i modlitwa do świętego pomaga nam rozwiązywać codzienne trudności - mówi Anna Walusiak.
 
Na jubileuszowe spotkanie zaprosili wszystkich absolwentów wcześniejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawicieli władz i parafii, a w sali gimnastycznej przygotowali fotograficzną wystawę dokumentującą 20-lecie i program poświęcony patronowi.
 
Oczywiście, najważniejsze wydarzenia to spotkania z patronem, te na Watykanie i w czasie papieskich pielgrzymek do Polski. - W czasie tego pierwszego, w Rzymie, wzruszenie było takie, że wszyscy płakaliśmy - wspomina Anna Walusiak.
 
Na jednym ze zdjęć zapłakana szóstoklasistka Joasia Rak. - Pamiętam, że ten moment, kiedy papież podchodził do naszej grupy, był niesamowitym przeżyciem. Tych łez nie można było powstrzymać, a tę chwilę zapamiętam do końca życia jako dar od Boga - mówi dorosła już Joanna Kruczek, która swoją papieską szkołę przyszła odwiedzić z dwójką dzieci.
 
- Dziękuję wam wszystkim za to, że kierując się nauczaniem św. Jana Pawła II, potraficie tworzyć wspólnotę, w której panuje prawdziwie rodzinna atmosfera - mówił ks. Marek Wróbel w czasie dziękczynnej Mszy św., sprawowanej przed szkołą, w sąsiedztwie głazu z płytą pamiątkową dedykowaną patronowi.
 
Refleksje i wspomnienia absolwentów przywoływała wystawa, a także odwiedziny w dawnych klasach, które w czasie jubileuszowych obchodów czekały na dawnych uczniów...
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Kwi 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Kwi 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Kwi 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony