radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

 
Pierwsi uczestnicy Mszy św., podczas której kościołowi Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie, jako pierwszemu w historii diecezji bielsko-żywieckiej, zostanie nadany tytuł Bazyliki Mniejszej, zaczną się tutaj zjeżdżać już po godzinie ósmej. Z myślą o nich przygotowano parkingi oraz półtora tysiąca miejsc siedzących na placu wokół bazyliki. Organizatorzy pamiętali o sanitariatach oraz służbie medycznej. Ale zatroszczyli się również i o to, by każdy z uczestników historycznej uroczystości wrócił do domu z jakąś pamiątką.
 
− Wytwórnia kapeluszy w Skoczowie podarowała nam czarne kapelusze z logo bazyliki w środku dla księży, którzy będą koncelebrować z nuncjuszem apostolskim abp. Celestino Migliorem − mówi kustosz hałcnowskiego sanktuarium ks. prałat Stanisław Morawa. Jeden z kapeluszy dla księży osobiście zaprezentował dziennikarzom, podczas konferencji prasowej, poprzedzającej uroczystość.
− Kapelusze będą wystawione w zakrystii tak, by każdy kapłan mógł wybrać nakrycie głowy w odpowiednim rozmiarze − wyjaśnia ks. Morawa.
 
Lekkie słomkowe kapelusze z odpowiednim logo przygotowano także dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Ponadto z okazji nadania tytułu Bazyliki Mniejszej hałcnowska parafia przygotowała pamiątkowy medal dla szczególnych gości sobotniego nabożeństwa. W ostatnich tygodnia ukazała się również bardzo obszerna i bogato ilustrowana monografia hałncowskiej parafii i tutejszego kościoła, autorstwa Władysława Miroty. Monumentalne dzieło można nabyć w sanktuarium.
 
Wreszcie dla każdego, kto w sobotę 2 lipca przyjedzie na hałcnowskie uroczystości przygotowano pięknie wydaną książeczkę liturgiczną. Obok tekstów Mszy św., podczas której zostanie odczytany papieski akt nadania tytułu Bazyliki Mniejszej, zamieszczono tutaj także krótką historię kościoła i parafii oraz informacje o owocach nadania tytułu Bazyliki Mniejszej, w tym także o odpustach, które związane będą z nawiedzeniem hałcnowskiego kościoła
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony