radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W centrum miasta rodzinne wypoczywanie też jest możliwe - przekonali po raz kolejny duszpasterze bielskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Parafialny piknik wpisał się już na stałe w życie wspólnoty.

Jak przyznaje ks. prał. Krzysztof Ryszka, proboszcz parafii NSPJ, parafialny piknik jest jedną z najmłodszych inicjatyw w tej wspólnocie, za to rozwija się bardzo dynamicznie.
 
- Wierni uczestniczą chętnie, a przez to pomagają zdobyć pieniądze na wakacyjny wypoczynek dla dzieci - mówi ks. Ryszka. Na to bowiem pójdą datki złożone na poszczególnych stoiskach: z domowymi ciastami, kiełbaskami i serami z grilla, napojami czy fantami.
 
Pomagali wszyscy duszpasterze, którzy też razem zagrali w nietypowym meczu piłkarskim z drużyną ojców. Rozegrali go przypięci do specjalnych drążków, które nie pozwalały im swobodnie biegać po boisku.
 
Całą rozgrywkę księża zakończyli dwoma zdobytymi golami, ale ich przeciwnicy zdobyli aż 8 bramek. Na szczęście przegrana odnosiła się tylko do wyniku, bo z poparcia kibiców, którzy dopingowali zawodników, księża mogli być dumni.
 
Sprawnie z rolą zawodnika pogodził swoje liczne obowiązki ks. Sebastian Fajfer, który czuwał nad organizacją festynu.
 
Wspierali go też wolontariusze Fundacji "Luce" z ks. Mateuszem Dudkiewiczem, którzy przygotowali całą serię atrakcji sportowych ze strzelaniem z łuku, grą w badmintona, hokeja. Dla chętnych były też piłkarzyki.
 
Ważnym punktem programu był ewangelizacyjny koncert zespołu 40 i 30 na 70, który parafialnej publiczności bardzo spodobał się już przed rokiem. Słowa ich piosenek skłoniły do refleksji, a dynamiczna muzyka zachęcała, zwłaszcza młodszych słuchaczy, do tańca...
 
Gorąco oklaskiwane były też występy młodych utalentowanych parafian, a wiele emocji wzbudziło losowanie rodzinnych nagród, z wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu na czele.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony