radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W sobotę 30 maja bp Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich 10 diakonom naszej diecezji. Msza św. z obrzędem święceń na naszej antenie o godz. 10.00.

Celebracja liturgii będzie miała miejsce po raz pierwszy w historii w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Jest to największy w Bielsku-Białej kościół, dlatego – w czasie epidemii – właśnie tam dziesięciu diakonów przyjmie sakrament święceń z rąk biskupa bielsko-żywieckiego. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia sanitarne, diakonom w tym ważnym dniu będzie towarzyszyła głównie rodzina. Liturgia będzie transmitowana przez media społecznościowe i diecezjalne radio “Anioł Beskidów”

Biskup Roman Pindel wezwał do modlitwy za przygotowujących się do święceń kapłańskich 10 diakonów z diecezji wezwał bp Roman Pindel. Podczas czwartkowej modlitwy różańcowej w kurialnej kaplicy Pasterz Diecezji wezwał m.in. do modlitwy za diakonów z rocznika św. Zygmunta Gorazdowskiego, którzy mają zamiar w najbliższą sobotę przyjąć święcenia prezbiteratu. „Prosimy bardzo Boga, który powołuje, by dał odwagę tym, którzy będą decydować się na odpowiedź na powołanie, czy to do życia kapłańskiego, zakonnego czy różnych form życia konsekrowanego; za tych, którzy podejmują się wyjazdu na misje albo decydują się na wolontariat. Oby w tym czasie trudnym nie zabrakło im odwagi, wytrwałości i konsekwencji” – wezwał biskup.

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

13:10 - 14:00
Godzina Biblijna
14:00 - 14:10
Serwis informacyjny
14:10 - 14:15
Częstograj
14:15 - 14:30
Lektura radiowa
14:30 - 15:00
Aktualności z diecezji

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony