Środa, 25 listopada 2015 roku
Zobacz transmisję Mszy św. i nabożeństw
Ewangelijny Siew - codziennie o 4:15, 7:15. 12:15 i 21:15.
Katecheza radiowa: 4:30, 9:30, 17:00 i 22:30.
Koronka do Bożego Miłosierdzia u nas na żywo z Łagiewnik
Różaniec na antenie: 6:00, 12:30, 17:30 i 21.30.
FACEBOOK: Radio Anioł Beskidów zaprasza!
Audycja Rycerstwa św. Michała Archanioła
Ks. biskup Piotr Greger na antenie: wtorek 7:30 i 14:30
Cieszyn, Andrychów i Żywiec - programy lokalne
Prosimy o wsparcie dla "Anioła Beskidów"
Zapraszamy do słuchania i oglądania transmisji Mszy św. i nabożeństw z kościołów: w Bielsku-Białej Komorowicach, w Andrychowie i w Cieszynie.

Ks. Tadeusz Nowok15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia u nas na żywo z Łagiewnik.

RóżaniecKs. biskup Piotr Greger na antenie: wtorek 7:30 i 14:30.

Żywiec, Andrychów i Cieszyn
UWAGA! Mamy nowe konto bankowe, na które nasi dobrodzieje mogą wpłacać ofiary, służące utrzymaniu naszej rozgłośni. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany w przekazach i zleceniach.
image Zobacz transmisję Mszy św. i nabożeństw
image Ewangelijny Siew - codziennie o 4:15, 7:15. 12:15 i 21:15.
image Katecheza radiowa: 4:30, 9:30, 17:00 i 22:30.
image Koronka do Bożego Miłosierdzia u nas na żywo z Łagiewnik
image Różaniec na antenie: 6:00, 12:30, 17:30 i 21.30.
image FACEBOOK: Radio Anioł Beskidów zaprasza!
image Audycja Rycerstwa św. Michała Archanioła
image Ks. biskup Piotr Greger na antenie: wtorek 7:30 i 14:30
image Cieszyn, Andrychów i Żywiec - programy lokalne
image Prosimy o wsparcie dla "Anioła Beskidów"

Zakonnica w The Voice of Italy

Urszulanka siostra Cristina Scuccia wystąpiła w programie rozrywkowym The Voice of Italy (włoskim odpowiedniku naszego programu The Voice of Poland). Warto zobaczyć miny zaskoczonych jurorów, którzy - urzeczeni potężnym głosem 25-letniej zakonnicy naciskają guziki, odwracają fotele i widzą... siostrę w granatowym habicie - teledysk można obejrzeć TUTAJ (foto: youtube.com).

„Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał” – tym zdaniem z Pierwszego listu św. Piotra kard. Gianfranco Ravasi odpowiedział na występ siostry Cristiny w „The Voice of Italy”.

Purpurat umieścił je dzisiaj na Twitterze z kilkoma wykrzyknikami. Natychmiast podchwyciły to niemal wszystkie włoskie media. Włoski dziennik stacji Rai Uno mówi o siostrze Cristinie w każdych wiadomościach. Występ 25-letniej urszulanki w habicie wywołał sensację na Półwyspie Apenińskim (także w wielu krajach Europy – ilość lików na Facebooku w różnych stronach świata bije rekordy!). „Dawno nie widzieliśmy nie tyle zakonnicy w show telewizyjnym, ale tak żywego, pełnego energii i prawdziwej radości z życia spektaklu wiary, kogoś, kto jest autentycznym świadkiem Chrystusa” – pisze komentator w dzisiejszym „Il Giornale”. Zdjęcie roześmianej siostry Cristiny znalazło się też na stronach „Corriere della Sera” i dziennika „Libero”.

„Zaskoczenie, rozdziawione miny, błyszczące z zachwytu oczy jurorów na widok tańczącej i śpiewającej niczym prawdziwa rockstar zakonnicy dają do myślenia” – komentuje publicysta „Il Giornale”. Faktycznie Pelù i Noemi oraz prowadząca program gwiazda Rai, Raffaella Carrà byli niemal sparaliżowani. „Mam talent, więc się nim dzielę z wami” – tłumaczyła zakonnica. „Czyż nie o to prosi papież Franciszek? By iść ewangelizować w świat” – te zdania powtarzają wszystkie dzienniki.

Kim jest roześmiana nowa rockstar w habicie? Cristina Scuccia ma 25 lat i urodziła się w Comiso, w prowincji Ragusa na Sycylii. Swoim pięknym głosem podbija serca już od przedszkola. Jako nastolatka zapisuje się do Akademii Śpiewu w Catanii. Jest wtedy pełną energii, roztańczoną nastolatką, kościoły omija szerokim łukiem, rzadko klęka do modlitwy. Staje w konkursach piosenkarskich. Za każdym razem zbiera laury. Ale to właśnie przez śpiew spotyka Boga. Jest rok 2008. Urszulanki z Palermo ogłaszają nabór do musicalu. Mama Cristiny słyszy o tym w czasie niedzielnej Mszy św. Namawia córkę. Cristina początkowo stawia opór. U zakonnic? Nie chce. „Pomyślałam, że w końcu - co mi tam - będzie niezła zabawa. I poszłam na eliminacje. Urszulanki dały mi od razu główna rolę. Ale w miarę prób, a potem w czasie przedstawień, czułam, że coś się we mnie zmienia. Bóg mnie dotykał” – opowiada dzisiaj zakonnica.

I tak rok później Cristina jest już postulantką. Kolejne dwa lata spędza na misji w Brazylii, w nowicjacie. W 2012 roku składa pierwsze śluby. Siostry jednak dają jej pozwolenie na dalsze kształcenie w kierunku muzycznym. Cristina wstępuje do Star Rose Academy, prowadzonej przez znana aktorkę Claudię Koll. Siostra Cristina studiuje śpiew i taniec.  Siostra Cristina przekonuje, że głos i muzyka to piękny środek, dzięki któremu można dotrzeć do ludzkich serc. „Niby dlatego tylko, że noszę habit, mam się schować w murach i dzielić talentem?” – mówi zakonnica.

Więcej o siostrze Cristinie i jej występie można przeczytać TUTAJ.

www.aniolbeskidow.pl / gosc.pl

Zobacz występ siostry Cristiny

 


Uroczysta liturgia w bielskiej katedrze, sympozjum naukowe oraz koncert chóru złożyły się 24 marca na obchody 20. rocznicy powstania diecezji bielsko-żywieckiej.

Nasze audycje

Polecamy w naszym Programie:

Krąg Biblijny


Małgorzata Kunicka
i ks. Jacek Pędziwiatr:

Rozmowa o fragmencie Ewangelii:
Mk 7, 24-30

sobota, 21 listopada 2015 r.,
godz.:
5:10, 13:10 i 20:10.
Więcej …

Spotkanie ze Słowem


Robert Karp i ks. Jacek Pędziwiatr:
Chrystus: król nie z tej ziemi...

Więcej …

Kwadrans z historią


Dorota Firlej - historyk sztuki
z Muzeum Miejskiego w Żywcu:

Z muzealnego magazynu: Rzeźba św. Floriana
sobota: 11.30, 19.00 i 22.05.

Więcej …

Anioł Beskidów

43-346 Bielsko-Biała
ul. Św. Jana Chrzciciela 14

radio@aniolbeskidow.pl
tel. redakcja 33 810 41 89
tel. antena 33 821 20 00

UWAGA OFIARODAWCY!
Mamy nowe konto bankowe:

57 8111 0009 2001 0034 9532 0001
Bóg zapłać za ofiary.
Naszą witrynę przegląda teraz 291 gości 

Patronat radia