radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Rekordową ilość uczestników zgormadził 6 stycznia Orszak Trzech Króli w stolicy Podbeskidzia. 

Przemarsz barwnego korowodu poprzedziła Msza św. celebrowana przez biskupa Romana Pindla w kościele Opatrzności Bożej. Podczas Eucharystii w bialskim kościele, szczelnie wypełnionym uczestnikami orszaku, sprawujący Mszę św. bp Pindel zaapelował, by prawdziwą inspiracją dla uczestników przemarszu było słowo Boże. Zachęcił, w odniesieniu do hasła tegorocznego OTK, by ogłaszać cuda, jakich doświadczamy w naszym życiu: cuda naszych rodzin i małżeństw oraz cud poczętego i rodzącego się życia. „Dziękujemy za cud papieża Polaka Jana Pawła Wielkiego, w roku 100. rocznicy jego urodzin, dziękujemy za cud śmierci św. Jana Sarkandra” – zaznaczył, nawiązując do trwającego w diecezji roku poświęconego temu męczennikowi rodem z Cieszyna.

Po Mszy na pl. Ratuszowym rozpoczęto formowanie orszaku, a momentem szczególnym była wspólna modlitwa „Anioł Pański” zainicjowana przez biskupa i odczytanie fragmentu Ewangelii. Odegrano także parateatralną scenę „Olśnienie mędrców”. Na czele orszaku pojawiła się gwiazda betlejemska, następnie podążała grupa doboszy i perkusistów, potem jechał wielki truck, na którego naczepie usiedli Trzej Królowie.

Rozciągający się na długości około pół kilometra pochód, z rekordową liczbą uczestników, skierował się w stronę bielskiej starówki, gdzie wszyscy oddali hołd Dzieciątku Jezus, a Mędrcy pokłonili się Świętej Rodzinie. Podczas przemarszu uczniowie szkół odgrywali sceny z jasełek – z królem Herodem oraz aniołami i diabłami – a uczestnicy orszaku z koronami na głowach w kolorach trzech dworów królewskich wyśpiewywali kolędy z dołączonego śpiewnika.

W role królów wcielili się ojcowie dzieci ze szkół organizujących tegoroczny OTK – ze Szkoły Podstawowej „Skała”, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3. Świętą Rodzinę stworzyli na scenie Elżbieta Budzich z czteromiesięcznym synkiem Bartusiem – w roli Maryi i nowonarodzonego Jezusa, Jakub Budzich – jako Józef oraz córki Marysia i Hania – jako aniołki.

Oprócz Bielska Białej, podobne orszaki zorganizowano w wielu miejscowościach bielsko-żywieckiej diecezji. W całym kraju, w stosunku do ubiegłego roku, liczba uczestników Orszaku Trzech Króli wzrosła o 100 tysięcy. 

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony