radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Myślą św. Teresy z Avila rozpoczęła się październikowa katecheza w hałcnowiskiej bazylice. 15 października do zebranych w maryjnym sanktuarium wiernych o wytrawałości i odwadze w wierze mówił Marcin Jakimowicz.

jakimowicz

Redaktor Gościa Niedzielnego przekonywał, że Jezus zbudował Kościół na ludziach słabych i zlęknionych. Jako przykład podał szereg zachowań Piotra Apostoła, które nie stawiały w dobrym świetle powołanego rybaka. Publicysta podkreślił że odwaga wyznawcy Jezusa wypływa ze świadomości własnej tożsamości. „Jezus przyszedł po to, aby zniszczyć dzieła diabła. On tego dokonał na krzyżu. On tam rozbroił zwierzchności. Diabeł wygląda jak ratlerek przy lwie. Lew jest jeden. To Jezus Chrystus. On naprawdę jest Królem. Dlaczego mam się bać jakiejś ciemnej strony mocy, a właściwie niemocy?” - pytał zebranych. Jako remedium na strach i rozmaite lęki naszego życia wzkazał konieczność jeszcze większego zaufania w prawdę słowa które wypowiada do nas w Piśmie Świętym sam Bóg.  Marcin Jakimowicz pojawił się w Hałcnowie w zastępstwie za chorą siostrę Anne Bałchan, która będzie gościem listopadowej Katechezy w Bazylice.

Katechezę oraz pytania i odpowiedzi można posłuchać w zakładce Ja i Bóg. Razem stanowimy większość.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony