radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Muzyczną opowieść o męczennikach chrześcijaństwa w Japonii pt. „Zapomniani chłopcy” zobaczyli 22 września 2019 r. parafianie i goście w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

Tokijskie Stowarzyszenie Operowe, które było współorganizatorem wydarzenia, złożyło w ten sposób hołd ojcu Maksymilianowi w miejscu jego męczeńskiej śmierci. Artyści odwiedzili wcześniej Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau i celę śmierci świętego franciszkanina.Po raz pierwszy opera została wystawiona w 1990 roku w Nagasaki. Tam też wystawiano ją aż 58 razy, w pozostałych częściach Japonii 55, w Europie 25 razy, łącznie pokazano 138 przedstawień. Kompozytorem opery jest Minao Shibata, libretto napisał Edward Ishita. W przedstawieniu występują soliści japońskich scen operowych oraz – gościnnie w wersji na Polskę – artyści Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Zespołu Pieśni i Tańca “Mały Śląsk”. Spektakl-operę obejrzało ponad 300 osób z Oświęcimia i okolic oraz z Bielska-Białej.

Występy japońskich artystów zorganizowano z okazji stulecia nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych.Opowieść przedstawiona językiem opery oparta jest na faktach historycznych i pokazuje, jak czterech młodych japońskich chłopców poświęca swoje życie dla wiary. Opera rozpoczyna się, „gdy duch ojca Kolbe pojawia się na wzgórzu usłanym opuszczonymi grobami”. 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony