Msza św. celebrowana 21 września przez biskupa Romana Pindla i bp Edwarda Białogłowskiego w stolicy Podbeskidzia była religijnym akcentem pszczelarskiego dziękczynienia za plony.

„Przychodzimy dziś z dziękczynieniem za pszczoły, za pszczelarzy, za przesłanie jakie przekazują pszczoły gdy na nie patrzymy i za owoce ich pracy. Pszczoły to Boże stworzenia które przynoszą konkretny pożytek w gospodarowaniu ludzkim” - powiedział do pszczelarzy biskup Edward Białogłowski podczas 37. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Bielsku-Białej. W modlitwie uczestniczyli przedstawiciele branży pszczelarskiej, delegaci i związkowcy struktur Polskiego Związku Pszczelarskiego, samorządowcy i politycy. Razem z duchownymi modlił się także bp diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego Adrian Korczago. Podczas liturgii biskup Roman Pindel poświęcił sztandar Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „Bartnik”. Na koniec pobłogosławił zebranych u podnóża Dębowca wiernych relikwiami św. Ambrożego-patrona pszczelarzy. Celebrację upiększyła swoim śpiewem Zespół Pieśni i Tańca Andrychów.
37 Dni Pszczelarza odbyły się w dniach 20-22 września w Bielsku-Białej. Organizatorem spotkania był Beskidzki Związek Pszczelarzy Bartnik. W wydarzeniu wzięli udział pszczelarze z Polski, Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Czech. PB