radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Księża jubilaci modlili się w Cieszynie.

Bp Piotr Greger przewodniczył Eucharystii w cieszyńskim kościele pw. św. Marii Magdaleny z udziałem duchownych, którzy 30 lat temu przyjęli święcenia prezbiteratu. Wśród 18 księży diecezji bielsko-żywieckiej, uczestniczących 15 maja 2019 r. we Mszy św. w cieszyńskim sanktuarium maryjnym, byli tacy, którzy przyjęli święcenia 21 maja 1989 r. w katedrze na Wawelu w Krakowie, a część, jak biskup pomocniczy diecezji, zostali wyświęceni 13 maja w katedrze w Katowicach.

Pomysłodawcą corocznych spotkań jest ks. Janusz Kuciel, proboszcz parafii NMP Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. Księża wyświęceni w tym samym roku, ale w różnych miejscach, przygotowujący się do kapłaństwa w różnych seminariach duchownych, po raz pierwszy spotkali się razem z okazji okrągłego jubileuszu 5 lat temu.

Podczas środowego spotkania, które przygotował tym razem ks. Jacek Gracz, był czas na wspólną Eucharystię i wspomnienia. Modlono się m.in. za kolegów rocznikowych, którzy odeszli do Domu Ojca, m.in. za ks. Henryka Michalskiego, ks. Jacka Rapacza, ks. Krzysztofa Krzemienia i ks. Piotra Koszyka.

Następne jubileuszowe spotkanie zaplanowano w bielskiej kurii. Gospodarzem będzie biskup pomocniczy.

W momencie ogłoszenia papieskiej bulli „Totus Tuus Poloniae populus” z 25 marca 1992 roku do nowo powstałej diecezji bielsko-żywieckiej inkardynowano 258 kapłanów: z diecezji katowickiej (127) i archidiecezji krakowskiej (131). Pracowało także wówczas 33 zakonników.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony