radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Bp Piotr Greger wygłosił katechezy w bielskiej katedrze oraz na Osiedlu w Brzeszczach.

Do wczytania się w znaczenie i głębię znaków, jakie niebawem zaoferuje liturgia Triduum Paschalnego, zachęcił bp Piotr Greger podczas kolejnego cyklu Rozmów poświęconych, które odbyły się w krypcie katedralnej oraz dolnej kaplicy kościoła MB Bolesnej w Jawiszowicach-Os. Brzeszcze. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej podkreślił, że warto się gruntownie przygotować, by dobrze przeżyć trzy najważniejsze dni całego roku kościelnego.

„To jest piękna liturgia, bogata w znaki, niecodzienna. Jak wejdziemy w głębię tych znaków, to może nas zafascynować. Jest w tym pewna pasja. Jeśli będziemy te znaki odpowiednio rozumieli, odpowiednio interpretowali, to obiecuję, że nie będziemy się na tej liturgii nudzili, chociaż ona trwa długo” – podkreślił, wskazując, że Triduum Paschalne jest szczytem liturgii.

„W tym jest całe chrześcijańskie życie. I dlatego tak długo się do tej liturgii przygotowujemy prze cały Wielki Post. Zostały nam 2 tygodnie” – przypomniał biskup, objaśniając znaczenie poszczególnych elementów liturgii składających się na Triduum Paschalne.

Zdaniem biskupa, uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego powinno być świadome i warto nie ograniczać swego czasu dla Boga, lecz skorzystać z okazji i dać się wciągnąć w pełną znaczeń liturgię.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony