radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Witek Wilk – świecki ewangelizator, mąż i ojciec czwórki dzieci, jeden z pomysłodawców ewangelizacyjnego przedsięwzięcia „Strefa Mocy” był gościem specjalnym kolejnego spotkania w ramach projektu „Fausystem: Oświęcimskie Spotkania dla Ducha Wzrastania”.

Cykliczne spotkania w Oświęcimiu mają być formą kontynuacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Udział w nich bierze schola Fausystem, kierowana przez muzyka Piotra Mireckiego. Nad doborem zapraszanych gości czuwa m.in. dyrektor Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu, ks. Andrzej Policht SDB. Podczas sobotniego spotkania kapłan ten przewodniczył Mszy św. i poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu.

Witek Wilk od prawie ćwierć wieku prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego posłudze, która obejmuje także inne kraje Europy, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. Witek i Sylwia Wilkowie założyli już kilkanaście wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych.

Perkusista, producent muzyczny, ewangelizator, mąż i ojciec podczas prawie dwugodzinnego spotkania w oświęcimskiej świątyni pw. NMP Wspomożenia Wiernych przyznał, że był świadkiem wielu cudów, jakie dokonały się za sprawą Boga. Nawiązując do tematu konferencji – „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13) – podkreślił jednocześnie, że Jezus nieustannie akcentował rolę i znaczenie indywidulanej wiary człowieka.

Prelegent wskazując na scenę ewangeliczną, w której Jezus pochwalił wiarę rzymskiego setnika, Wilk zachęcił do budowania wiary, karmienia się słowem Bożym, zaufania Bogu.

Mówca wyjaśnił różnicę między „wiarą w Boga” a „wiarą Bogu” oraz zaznaczył jak ważne jest, by znać Pismo Święte. Wspomniał, że gdy miał 15 lat zachwycił się tą księgą i odtąd nie wypuszcza jej z rąk. „Czytam ją nałogowo do dziś. To najpiękniejsze uzależnienie w moim życiu” – dodał.

Ewangelizator wytłumaczył, że Bóg proponuje człowiekowi życie w obfitości. Przywołując myśl św. Tomasza z Akwinu, powtórzył, że Stwórca zaprasza człowieka do nadmiaru. Wskazał na konkretne cuda Jezusa: przemiana wody w wino w Kanie Galilejskiej, obfity połów ryb na jeziorze, rozmnożenie chleba.

„Potraktujcie poważnie te wszystkie fragmenty, Bóg chciał pokazać przez nie, że jest hojny, że jest zakochany w człowieku, że On nie chce, żeby brakło człowiekowi. To Bóg, który daje w nadmiarze. Zacznij tak patrzeć na Boga!” – kontynuował i zachęcił do wejścia na kolejny poziom wiary, na którym człowiek wierzy, że słowo Boże, jest nie tylko prawdziwe, ale dotyczy jego samego.

Właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego przybliżył także słuchaczom szczegóły swego ostatniego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego – „Strefa Mocy”. Grupa ludzi w ubiegłym roku w ramach letniej trasy odwiedziła kilkadziesiąt miast w Polsce. Podczas tych spotkań dzielili się świadectwami wiary i zapewnili, że najpiękniejsze życie można przeżywać tylko z Bogiem. Ekipa „Strefy Mocy” to wspólnota pod przewodnictwem Sylwii i Witka Wilków gromadząca osób różnych talentów, profesji i pasji, oddanych Jezusowi. W ten sposób postanowili odszukać tych, którzy utracili kontakt z Kościołem.

diecezja.bilsko.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony