radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Pierwsza niedziela miesiąca w Hałcnowie to już tradycyjne spotkanie rodzin z liczniejszą gromadką dzieci.

Bielsko-żywieckie rodziny z całej diecezji - od Gilowic, przez Bielsko-Białą po Wilamowice i Osiek - wychowujące trójkę i więcej dzieci, a także wszyscy, którzy chcieliby do nich dołączyć lub przysłuchać się jak to jest, kiedy małżeństwo jest otwarte na dar każdego życia, już od pięciu lat spotykają się w pierwsze niedziele miesiąca w Hałcnowie.

Każde rodzinne spotkanie otwiera parafialna Msza św., sprawowana o 12.15 w hałcnowskiej bazylice Nawiedzenia NMP. Po liturgii - dzięki życzliwości proboszcza ks. Piotra Koniecznego - wszyscy spotykają się w miejscowym Domu Parafialnym. Tutaj zawsze czeka na nich pożywny ciepły obiad, przygotowany przez liderów wspólnoty Agatę i Artura Markowskich z Wilamowic, a także domowe wypieki, przyniesione przez uczestników spotkania. Następnie przychodzi czas na konferencję czy tematyczne warsztaty, prowadzone przez duszpasterzy lub przedstawicieli rodzin.

3 lutego rodzice kontynuowali rozpoczęty cykl o komunikacji w małżeństwie. Tematem była modlitwa małżeńska. Mówili o niej małżonkom ks. prałat Stanisław Śmietana i ks. Tomasz Gorczyński - diecezjalny duszpasterz rodzin, zawsze obecny na DRWaL-owych niedzielach. Swoim doświadczeniem w tej dziedzinie rodzinnego życia dzielili się także sami przybyli małżonkowie.

W czasie, kiedy rodzice uczestniczą w swojej formacji, ich dzieciom zajęcia organizują hałcnowskie oazowiczki, które wzięły na siebie obowiązek troski o maluchy w niedzielne popołudnia DRWaL-a.

Jak przypomina ks. Tomasz Gorczyński, DRwaL-owa przygoda w diecezji zaczęła się od spotkań, nad którymi czuwali Małgorzata i Roman Bieliccy. Ich funkcję przejęli Agata i Artur Markowscy. Stałym miejscem spotkań stał się Hałcnów. Kolejne spotkanie - w niedzielę 3 marca. DRwaL zaprasza na nie wszystkich - zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie skorzystali z tej okazji.

bielsko.gosc.pl
 

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony