radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Noworoczna Msza św. została odprawiona na Groniu św. Jana Pawła II. 1 stycznia 2019 r. nabożeństwo dla okolicznych mieszkańców i turystów sprawował w „Kaplicy Ludzi Gór”, kapelan przewodników turystycznych z archidiecezji katowickiej, ks. dr Piotr Wenzel – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej-Wirku.

Uczestnicy, wśród których byli m.in. członkowie Kół PTTK, składali sobie na koniec życzenia noworoczne. W zimowej scenerii łamano się opłatkiem i śpiewano kolędy. Rok turystyczny rozpoczęła tradycyjnie grupa z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Chrzanowa oraz PTTK Oddział Ziemi Oświęcimskiej. Sezon rozpoczął także Oświęcimski Klub Górski „KARPATY”

Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię polskiego papieża. Wzniesienie liczy 890 metrów n.p.m. Znajduje się tu kaplica wybudowana w 1995 r. z inicjatywy działacza PTTK Stefana Jakubowskiego z Andrychowa oraz stalowy krzyż z 1991 r., poświęcony „ludziom gór”. Dzięki jego staraniom, szczyt dawnej Jaworzyny (Magury) otrzymał nazwę „Groń Jana Pawła II”. W 2002 roku papież Polak wyraził zgodę na taką formę uhonorowania jego osoby, a w 2003 roku MSWiA wydało odpowiednie rozporządzenie i nowa nazwa mogła być oficjalnie stosowana.

W latach swego dzieciństwa i młodości Karol Wojtyła wielokrotnie przychodził w te okolice, robił to także potem już jako biskup.

diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony