radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Bieg propagował życie w trzeźwości, był sposobem na oddanie hołdu Niepodległej.

„Polska będzie trzeźwa albo jej wcale nie będzie” – w myśl słów bł. ks. Bronisława Markiewicza, zorganizowano w Oświęcimiu 9 czerwca 2018 roku I Bieg Trzeźwości na Stulecie Wolności. Pomysłodawcą biegu był ks. Piotr Leśniak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości diecezji bielsko-żywieckiej. Bieg został zorganizowany dzięki współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu. Nieocenione było również wsparcie Oświęcimskiego Klubu Biegacza „Zadyszka”.

Bieg propagował życie w trzeźwości, był sposobem na oddanie hołdu Niepodległej, promował sport, zdrowy styl życia, budował więzi rodzinne i towarzyskie.

Mimo upału, impreza zgromadziła 130 osób chętnych do pokonania trasy, liczącej albo 5 km, albo 10 km. Wśród biegaczy byli ci, którzy w niejednym poważnym biegu wzięli już udział i absolutni nowicjusze, pragnący sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Był m.in. prawie 70-letni pan Władysław i 8-letni Adaś – obaj zostali uhonorowani pucharami. Pan Rafał przyjechał na bieg z Mysłowic i uczestniczył w nim, pchając przed sobą wózek z dwójką malutkich dzieci. Każdy – bez względu na wynik – przybiegał na metę z uśmiechem, satysfakcją, że się udało dobiec, pokonać jakieś słabości, prześcignąć kogoś na ostatniej prostej, pobić rekord życiowy, wyprzedzić tatę. Powodów do radości nie brakowało.

W oczekiwaniu na wręczenie nagród uczestnicy biegu mogli wysłuchać koncert duetu muzycznego „Pochwalony”. Każdy z otrzymał piękny okolicznościowy medal, a najlepsi zasłużyli na miejsce na podium i puchary. Te rozdano dla pierwszych trójek w kategorii mężczyzn i kobiet biegnących na obydwóch dystansach, a także dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii „uczeń/student”.

Wśród mężczyzn na 10 km triumfował Przemysław Mendyk, przed Mateuszem Jędrusikiem i Grzegorzem Bastą. Najlepsze wśród kobiet były: Aleksandra Jachimczyk, Barbara Wojtyła, Monika Puchajda. Na 5 km wśród mężczyzn najlepsi byli: Tomas Wójcik, Paweł Wójcik i Paweł Jarzębowicz, a w kategorii kobiet: Beata Winiarczyk-Jadach, Agata Droździk i Barbara Kusio. Organizatorzy rozlosowali również nagrody-niespodzianki wśród wszystkich biegaczy.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Oświęcim, Janusz Chwierut i Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec. Przedsięwzięcie zorganizowane było przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.

Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony