Bp Piotr Greger sprawował Eucharystię w szpitalnej kaplicy i namaścił chorych.
- Stajemy wobec tajemnicy cierpienia, które dotyczy jedynie ludzi. Zwierzęta czują ból, ale tylko człowiek potrafi cierpieć. Ból dotyka ciała, cierpienie zaś całego człowieka. Bólu się doświadcza, cierpienie się przeżywa - powiedział w okolicznościowej homilii biskup pomocniczy bielsko-żywiecki podczas Mszy św. z okazji Dnia Chorego, które przewodniczył w ekumenicznej kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Wraz z nim przy ołtarzy stanął również ks. Michał Nowak, kapelan szpitala.
- Cierpienie nie jest tylko trudnością czy problemem, ale jest tajemnicą, którą trzeba przeniknąć miłością - mówił dalej bp Piotr Greger. - Dlatego nigdy nie znajdziemy poprawnej odpowiedzi na pytanie o cierpienie. Katolicka odpowiedź na nie jest tylko jedna: cierpienie, to spotkanie z Jezusem. Czasem warto doświadczyć ograniczeń, by pozwolić Jezusowi pochylić się nad sobą, wyznać swoją niemoc i prosić z ufnością: jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić - zakończył ksiądz biskup.
Po homilii rozpoczął się obrzęd sakramentalnego namaszczenia chorych. Uczestnicy Mszy św. podchodzili do księdza biskupa, który - wraz z kapelanem - kładł na nich ręce oraz namaszczał ich czoła i dłonie. Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św., wierni mieli okazję przystąpienia do sakramentu pokuty.
Po Mszy św. bp Piotr Greger odwiedził pacjentów oddziału wewnętrznego.
- Mamy teraz bardzo wielu pacjentów - mówi jego ordynator dr Andrzej Krawczyk. - Wszystkie łóżka są zajęte. Wizyta księdza biskupa jest dla nich ważnym przeżyciem.
Odwiedziny w szpitalu bp Piotr Greger zakończył spotkaniem z pacjentami oddziału okulistycznego. Każdy z pacjentów, których odwiedził ksiądz biskup, otrzymał osobiste błogosławieństwo i pamiątkowy obrazek.
 
Zobacz galerię zdjęć TUTAJ.
 
bielsko.gosc.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony