radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Już po raz dziesiąty pod siatką stanęły zespoły młodych siatkarzy z parafii dekanatu czechowickiego i szkół katolickich.

Zagrali w Turnieju św. Maksymiliana, organizowanym przez parafię pod jego wezwaniem.

Na parkiecie sali gimnastycznej w czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych przez kilka godzin trwała zacięta walka o każdą piłkę, o każdą zagrywkę. Zmierzyły się w meczach reprezentacje ministrantów i lektorów czechowickich parafii: św. Andrzeja Boboli, św. Barbary i NMP Wspomożenia Wiernych, a także uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta, Zespołu Szkół Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej oraz Grupy Mężczyzn "Emaus" z parafii św. Barbary.

Przed pierwszym gwizdkiem uczestników turnieju po wspólnej modlitwie pobłogosławił proboszcz parafii św. Maksymiliana ks. kan. Kazimierz Janiurek. - Pamiętajmy, by zawsze towarzyszył nam i dzisiaj, i na co dzień, przykład św. Maksymiliana - patrona miłości wobec bliźniego - zachęcał ks. kan. Janiurek.

 - Turniej organizujemy już po raz dziesiąty, więc doczekaliśmy się takiego pierwszego małego jubileuszu. Przy tej okazji chcemy podziękować wszystkim, którzy tak wiernie i niezawodnie wspierają nasze siatkarskie turnieje - mówił Krzysztof Szczypka, inicjator rozgrywek i organizator kolejnych edycji turnieju, dziękując wraz z ks. kan. Janiurkiem za pomoc w przyblizaniu młodym postaci sw. Maksymiliana.

Pamiątkowe statuetki otrzymali: Bogdan Szary - dyrektor ZSTiL, goszczący uczestników turnieju, Sławomira i Andrzej Czyżowie, którzy zapewniają co roku słodki poczęstunek dla zawodników, a także sędziowie: Grzegorz Berger, Otton Szpara i Rafał Walusiak.undefined

- To dla nas wszystkich przede wszystkim świetna zabawa z nutką dobrej rywalizacji - mówili sympatycy turnieju. Emocji nie brakowało i nie ukrywał ich też proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych ks. Jerzy Ryłko, który dopingował drużynę swoich ministrantów.  Jak się ostatecznie okazało - skutecznie, bo właśnie oni zdobyli najcenniejszy puchar i wygrali cały turniej. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja ZSCBM z Bielska-Białej, a na trzecim - Grupa Mężczyzn z parafii św. Barbary.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony