Trwające od kilku tygodni ekumeniczne festiwalowe koncerty i nabożeństwa zakończą się w niedzielę 23 lipca. Przed uczestnikami dzisiaj i jutro ostatnie spotkania z artystami.
 
Wystawą malarstwa Agnieszki Pawlitko, występem zespołu Goleszów oraz koncertem chórów akademickich - Harmonii z Uniwersytetu Śląskiego oraz Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej - rozpoczął się trwający prawie miesiąc 13. Festiwal Ekumeniczny, organizowany przez ustrońskie Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne, skupiające przedstawicieli miejscowych parafii: rzymskokatolickiej i ewangelicko-augsburskiej.
 
- Łączy nas Chrystus i jego zbawcze dzieło - podkreślali organizatorzy, z prezesem Marcinem Janikiem na czele, a artystom i publiczności wielu owoców duchowych spotkań zaplanowanych do 23 lipca życzyli proboszczowie: ks. kan. Wiesław Bajger i ks. radca Piotr Wowry.W Czytelni Katolickiej odbyło się otwarcie wystawy "Religia w fotografii", na której można zobaczyć zdjęcia autorstwa Wojsława Suchty i Kazimierza Heczki. W kościele św. Klemensa miał miejsce koncert scholi gregoriańskiej Cantorum Minorum Chosoviensis. 
 
Następne festiwalowe spotkania odbywają się w parafii ewangelicko-augsburskiej od 20 lipca. Tu przygotowane wydarzenia są zarazem elementem Dni Jakubowych, poprzedzających parafialne uroczystości w niedzielę 23 lipca. Jako pierwszy odbył się koncert organowy w wykonaniu organisty Bartosza Patryka Rzymana z Wrocławia.
 
W piątek 21 lipca koncertował Chór Mieszany "Lutnia" z Chorzowa pod dyr. Łukasza Szmigiela. Chórzyści zaprezentowali obszerny program pieśni sakralnych, a także rozrywkowych.
 
Przed nami jeszcze...
 
W sobotę 22 lipca o 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Apostoła Jakuba Starszego organizatorzy zapraszają na koncert sopranistki Magdaleny Hudzieczek-Cieślar (Pabianice), a po koncercie na występ trębacza Jakuba Gazdy z wieży kościelnej. W niedzielę 23 lipca o 8.30 rozpocznie się poranek pieśni i muzyki religijnej w wykonaniu: Diecezjalnej Orkiestry Dętej oraz chórów parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. O 10.00 - uroczyste nabożeństwa z okazji 179. rocznicy poświęcenia kościoła Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu. Słowem Bożym służyć będą: w kościele bp Jan Cieślar (Pabianice), a na placu kościelnym ks. dr Piotr Szarek (Stare Bielsko).
 
bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone