Setka singli wzięła udział w górskiej wyprawie na papieski Groń w Beskidzie Małym.

Podczas kolejnej edycji tego typu spotkań uczestnicy wzięli udział Eucharystii, a następnie rozmawiali, bawili się i grillowali.

U podnóża najwyższego szczytu Beskidu Małego – Leskowca, na Groniu Jana Pawła II sprawowana była Msza św. w intencji spotkania dobrego współmałżonka. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Sordyl z parafii św. Macieja w Andrychowie, który chętnych namaścił olejkiem radości z Rychwałdu. Można było także oddać cześć znajdującym się tu relikwiom św. Jana Pawła II.
 

Szukający "drugiej połówki" na papieskim groniu.

Z powodu deszczowej pogody zrezygnowano z dalszej wyprawy na pobliski Leskowiec i zdecydowano się zostać na Groniu, gdzie właściciele schroniska udostępnili uczestnikom spotkania grilla. „Pogoda nie dopisała, dlatego nie wszyscy dotarli” – poinformowały organizatorki wyprawy Katarzyna Kotula i Wioletta Trzaska. Dodały, że zapisanych było ponad 160 osób. Wśród uczestników sobotniego spotkania byli m.in. mieszkańcy Żywiecczyzny, Tarnowa, Przemyśla, Krakowa i okolic oraz z terenu Śląska.

Warunkiem uczestnictwa w tego typu spotkaniach jest możliwość przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Groń Jana Pawła II (890 metrów n.p.m.) to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię papieża Polaka. W latach swego dzieciństwa i młodości Karol Wojtyła wielokrotnie na szczyt przychodził z pobliskich Wadowic. Pomysłodawcami i inicjatorami stworzenia tu kaplicy byli kilkanaście lat temu Stefan i Danuta Jakubowscy z Andrychowa. Dzięki ich staraniom szczyt dawnej Jaworzyny otrzymał nazwę „Groń Jana Pawła II”.

diecezja.bielsko.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone