Do podjęcia modlitwy postnej w intencji m.in. papieża, świętości kapłanów oraz pokoju w Polsce i na świecie zachęca portal Post Apostolski.pl.

Użytkownicy uruchomionej kilka lat temu w Bielsku-Białej witryny internetowej przypominają orędzie Franciszka na Wielki Post 2017 i proszą o jednoczenie się z Ojcem Świętym i całym Kościołem na modlitwie postnej.

„Niech okres Wielkiego Postu będzie tym kulminacyjnym, wyjątkowym czasem w którym w sposób szczególnie intensywny będziemy jednoczyć się z Jezusem – Arcykapłanem na modlitwie postnej” – wezwano na stronie.

Pomysłodawcy witryny promującej modlitewny post zachęcają do powrotu do tradycji i zwyczaju modlitwy postnej, „jako modlitwy bardzo angażującej, a zarazem niezwykle skutecznej”. Zaangażowanym w to dzieło towarzyszą w modlitwie: wspólnota sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji z Kęt i z Sandomierza, wspólnota sióstr karmelitanek z Oświęcimia, siostry redemptorystki z Bielska-Białej oraz inne zgromadzenia zakonne.

Na stronie obok ogólnych informacji nt. dobrowolnego powstrzymania się od jedzenia, porad medycznych i duchowych, zdrowotnych przeciwwskazań w niektórych przypadkach, umieszczane są szczegółowe intencje ludzi przyłączających się do dzieła.

Na witrynie zainstalowano specjalny licznik, informujący o liczbie zarejestrowanych na portalu osób jednoczących się w bieżącym dniu na modlitwie oraz podejmujących trud postu w zamieszczonych intencjach. Pod licznikiem znajduje się mapa Polski, na której w konkretnych punktach geograficznych zaznaczono, ile osób jednoczy się na modlitwie postnej w danej chwili.

Autorzy portalu podkreślają, że post jest powrotem do źródeł modlitwy chrześcijańskiej.

diecezja.bielsko.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone