Szpitale w Oświęcimiu i w Białej odwiedził bp Piotr Greger z okazji Dnia Chorego.
Biskup pomocniczy odprawił Mszę św. Podczas której udzielił sakramentu chorych kilkudziesięciu pacjentom. Po Eucharystii odwiedził wybrane oddziały szpitalne,  gdzie spotkał się z przebywającym tam chorymi i personelem szpitalnym.
 
W sobotę 11 lutego przed południem bp,Greger  przyjechal najpierw do Szpitala Powiatowego w Oswiecimiu. Po  modlitwie i spotkaniu z pacjentami i personelem placówki wrócił do Bielska-Białej by wczesnym popołudniem odwiedzić Beskidzkiej Centrum Onkologii.
 
- Dzień Chorego obchodzony jest we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To przypomina, że Maryja stoi przy łóżku każdego chorego, zwłaszcza zaś tego, który czuje się opuszczony i samotny - przypomniał uczestnikom modlitewne spotkania bp Piotr Greger. - W żadnym miejscu nie jest Ewangelia tak widoczna jak w szpitalu, we wzajemnych relacjach lekarz-pacjent, pielęgniarka-chory - powiedział,  jednocześnie w dziękując kapłanom szpitalnym, pracującym w diecezji oraz lekarzom, pielęgniarkom oraz wszystkim pracownikom i wolontariuszom szpitali, hospicjum i domów opieki za ich służbę na rzecz pacjentów i podopiecznych.
 
Z kolei bp Roman Pindel z okazji Światowego Dnia Chorego spotkał się z księżmi seniorami, przebywającymi w diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Wraz z nimi koncelebrował Mszę św. i udzielił im Sakramentu Chorych. We wspólnej modlitwie uczestniczyli także biskupi-seniorzy: Tadeusz Rakoczy i Janusz Zimniak.
 
Galerię zdjęć z obchodów Światowego Dnia Chorego można obejrzeć TUTAJ.
 
bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone