Jeszcze można dołączyć do nastolatków, którzy rozpoczęli swój ewangelizacyjny kurs "Alpha" w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu) w Bielsku-Białej.
- Kurs "Alpha", to program dziesięciu spotkań, który sprawdza się od wielu lat, w różnych miejscach świata. Zaczynamy go od prób odpowiedzi na pytanie: "Czy w życiu chodzi o coś więcej…?", by dalej prowadzić uczestników do odkrycia sensu naszego istnienia - mówi Karolina Perzanowska ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, która od niedzieli 5 lutego, wraz z około dwudziestką przyjaciół ze wspólnoty prowadzi ewangelizacyjny kurs "Alpha" - w specjalnej wersji dla młodzieży - w bielskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
Jak podkreśla Karolina: - To nasz wspólny pomysł z ks. Mateuszem Dudkiewiczem, który na cotygodniowe spotkania zaprasza przede wszystkim młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, ale nie tylko - zapraszamy każdego nastolatka, do osiemnastego roku życia, także młodych niewierzących, dystansujących się do Kościoła, których nurtują jakiekolwiek pytania i problemy.
 
Spotkania odbywają się w każdą niedzielę, w górnej sali nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła) od 11.30 do 13.30. O 10.30 można uczestniczyć we Mszy św. Następnie na wszystkich czeka obfite śniadanie i… specjalny, dwugodzinny program z pokazem filmu i możliwością rozmowy w małych grupach.
 
Na pierwszym spotkaniu młodzi zastanawiali nad wiarą - jak ją postrzegają, czym dla nich jest. Szukali także swojej odpowiedzi na pytanie: gdyby się okazało, że Bóg istnieje i mógłbyś mu zadać jedno pytanie o co byś zapytał?
 
Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do grupy mogą skontaktować się z ks. Mateuszem Dudkiewiczem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
- Zajęcia prowadzimy w dowcipnej, niezobowiązującej formie, w atmosferze, która sprzyja zadawaniu wszelkich pytań - dodaje Karolina Perzanowsk
 
bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone