Sanktuarium Chrystusa Cierpiącego w Bielanach, 26 lutego 2017 r., godz. 18.00.

Będzie to czuwanie modlitewne ze śpiewami z Taizé, które wykona czterogłosowy chór prowadzony przez p. Magdalenę Rodak.

Wspólnota z Bielan zaprasza wszystkich do gestu solidarności z ofiarami wojen, szczególnie w Syrii, na Ukrainie, w krajach Afryki oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest pokój. Brat Roger, założyciel wspólnoty z Taizé powiedział, że „modlitwa jest łagodną siłą, która działa w człowieku, porusza go, formuje i nie pozwala mu przymykać oczu na zło, wojny i na wszystko, co zagraża niewinnym istotom na ziemi”. Niech będzie ona źródłem odwagi do walki, do zmiany, aby uczynić świat dobrym i gościnnym dla ludzi wykluczonych i szukających pomocy.

Podczas wydarzenia będzie można wspomóc finansowo organizacje charytatywne pracujące na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych.

Spotkanie modlitewne odbędzie się w Sanktuarium Chrystusa Cierpiącego w Bielanach k/Kęt 26 lutego 2017 r. o godz. 18.00.

Modlitwa rozpocznie się śpiewem kanonów, następnie symbolicznie zapalimy świece, przeczytamy fragment Psalmu oraz krótki fragment Ewangelii, po której będzie chwila ciszy. Potem nastąpi modlitwa wstawiennicza ze szczególną intencją o pokój w miejscach konfliktu i znów śpiewy aż do samego końca spotkania.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Katechezy w hałcnowskiej bazylice

Tutaj jesteśmy