radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Cykl katechez dla dorosłych w Bielsku-Białej Hałcnowie.

katechezy_halcnow

Katechezy będą się tu odbywać raz w miesiącu, najczęściej w trzeci wtorek miesiąca. Każde spotkanie w ramach cyklu "Katechezy w bazylice" poprzedzi Msza Święta sprawowana o 18.15, zwykle pod przewodnictwem gościa zaproszonego do poprowadzenia katechezy. W czasie Eucharystii można będzie też przystąpić do spowiedzi.

W tych katechezach będą podejmowane konkretne prawdy wiary i nauczanie papieskie. Cała inicjatywa jest odpowiedzią na słowa nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore, który ogłaszając decyzję papieża Franciszka wskazywał, że tytuł bazyliki mniejszej jest wyróżnieniem, ale zarazem zobowiązaniem do szczególnej troski o jedność ze Stolicą Apostolską i papieżem, wierność i pielęgnowanie jego nauczania. Poprzez te katechezy pragniemy słowa papieża przybliżać - mówi ks. proboszcz Piotr Konieczny. Katechezy te są otwarte, przeznaczone zarówno dla tych, którzy chcą umocnić się w wierze, jak i dla wątpiących czy poszukujących.

W Hałcnowie słuchacze będą mogli też zadawać pytania i prelegenci będą udzielać odpowiedzi. Pytania do danego tematu najlepiej przesłać wcześniej za pośrednictwem strony internetowej: www.parafiahalcnow.pl, na której też można znaleźć szczegółowe informacje na temat katechez.

Katechezy będziemy retransmitować w programie "Anioła Beskidów" w pierwsze niedziele miesiąca w ramach magazynu niedzielnego o godz. 9.00 i 20.00. Można je też odsłuchać na naszej stronie internetowej w zakładce: hałcnowskie katechezy.

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony