Dobre inspiracje do homilii, rozważania nawiązujące do niedzielnej liturgii oraz ciekawe treści zawiera nowa strona internetowa, na której umieszczono wszystkie opublikowane ostatnio w mediach społecznościowych kazania ks. Marka Studenskiego, wikariusza generalnego diecezji.

Pod adresemwww.studenski.pl znaleźć można odsyłacze zarówno do klipów filmowych, jak i podcastów. W przypadku tych ostatnich nie brakuje linków polecających podcastowe materiały innych autorów związanych z diecezją: bp. Romana Pindla Biblia – Słowo Życia, ks. Jacka Gracza Płytoteka GRACZA i księży: Piotra Góry i Mateusza Kierczaka Dopowiedzenia.

Tymczasem w najnowszym odcinku serii Szklanka dobrej rozmowy ks. Marek Studenski przywołuje moment z niedzielnej Ewangelii, gdy Jezus rozpoczyna działalność publiczną, ogłaszając nadejście Królestwa Bożego.

„Jak to jest z tym Królestwem Bożym, skoro Królestwo Boże już jest, jest tak blisko nas, to dlaczego w świecie jest jeszcze tyle zła. Dlaczego trwa epidemia? Dlaczego tylu ludzi postępuje niegodziwie? Jak to jest do pogodzenia z panowaniem Boga w świecie?” – pyta kapłan.