radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

O przekazanie specjalnego apelu związanego z dołączeniem do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych i innych placówek ochrony zdrowia leczących chorych na COVID-19 zwrócił się do biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Poinformował, że obecnie prowadzona jest rekrutacja osób chętnych, które są gotowe włączyć się w ten projekt.

„Być może bardziej niż kiedykolwiek potrzeba dziś solidarności i życzliwości. Potrzeba ludzi gotowych do wielkich czynów. Nie ma większego poświęcenia niż ofiarna służba potrzebującym. Nie ma większego bohaterstwa niż dawanie siebie innym” – napisał w liście wojewoda i wytłumaczył, że kluczowe znaczenie w działaniach związanych z tworzonymi szpitalami tymczasowymi ma personel medyczny, a także wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne i okołomedyczne.

„Dziś szczególnego znaczenia nabierają słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty w Krakowie w 1997 roku. Tak, praca personelu medycznego to zawód godny największego szacunku. Jest to misja o nadzwyczajnej wartości, którą najlepiej określa słowo powołanie. Dziękuję za to poświęcenie, którego już tak wiele dowodów mogliśmy poznać. Ale jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej. Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. To jest czas dla ludzi niebojących się wyzwań i mających jasne cele. Ludzi, dla których dobro drugiego człowieka jest priorytetem. Niech to będzie nasza wspólna walka i wspólne dzieło!” – podkreślił wojewoda małopolski.

Zgłoszenia są przekazywane za pośrednictwem adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., infolinii 12 210 22 19 działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00 lub formularza kontaktowego opublikowanego na stronie internetowej muw.pl. Zostanie też przygotowana specjalna strona internetowa dedykowana tym placówkom

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

13:10 - 14:00
Godzina Biblijna
14:00 - 14:10
Serwis informacyjny
14:10 - 14:15
Częstograj
14:15 - 14:30
Lektura radiowa
14:30 - 15:00
Aktualności z diecezji

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony