Modlitwa wspólnot ewangelizacyjnych i charyzmatycznych była wstępem do rozpoczynającego się Tygodnia z Ewangelią.

Wieczorne czuwanie w bielskim kościele pw. NSPJ było okazją do objęcia modlitwą tego największego w Beskidach przedsięwzięcia ewangelizacyjnego, które odbywa się po raz 17.

Ks. Sebastian Rucki, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii diecezjalnej, przybliżył na początku znaczenie i wymowę tegorocznego Tygodnia z Ewangelią i wezwał do modlitwy w intencji dobrych owoców tego dzieła.

Następnie modlitwę poprowadziły poszczególne grupy. Motywem przewodnim były symbole Ducha Świętego. Przedstawiciele wspólnot przez 15 minut animowali modlitwę – uwielbienie, wyjaśniali symbole, dawali świadectwo, prosili o działanie Ducha Świętego. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wśród uczestników spotkania byli członkowie takich wspólnot jak: „Betlejem”, Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, „Miłość i Łaska Chrystusa”, „Mamre”, Szkoła Ewangelizacji „Cyryl i Metody”, Ruch Światło Życie, „Miasto na Górze”. Służbę muzyczną podjął Zespół SECIM.

Tydzień z Ewangelią rozpocznie się od niedzieli ewangelizacyjnej w kilku bielskich parafiach. Homilie ewangelizacyjne, połączone ze świadectwami, przygotowali członkowie wspólnot działających na terenie stolicy Podbeskidzia. W kolejnych dniach wspólnoty te poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Zaproszą do uczestnictwa w warsztatach, rekolekcjach ewangelizacyjnych, seminariach odnowy wiary oraz koncertach.

W kolejne dni TzE przygotowano spotkania ewangelizacyjne dla dzieci, ubogich, małżeństw, chorych oraz przypadkowych przechodniów, którzy odwiedzą w sobotę, 5 października, Plac Chrobrego w Bielsku-Białej.

Organizatorzy zaprosili wszystkie osoby bezdomne i ubogie do kuchni Brata Alberta w Bielsku-Białej. Zaplanowano modlitwę z poczęstunkiem i upominkami oraz spotkanie ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w boksie, Marianem Kasprzykiem. Innego dnia dzieci zabawią się przy dobrej muzyce podczas rolkoteki w bielskiej Luce Arena. Małżeństwa spotkają się z o. Ksawerym Knotzem oraz na warsztatach, prowadzonych przez Fundację „Ster na Miłość”. Młodzież ma uczestniczyć w spotkaniu modlitewnym w kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W niektórych szkołach ponadgimnazjalnych gościć będzie natomiast raper Arkadio, który opowie, dlaczego warto robić to, co się kocha.

Zwieńczeniem zabiegów ewangelizacyjnych będzie festyn rodzinny, który zaplanowano na obiekcie BTS Rekord w Mikuszowicach Śląskich. Rozegrany zostanie mecz reprezentacji BTS Rekord vs księża diecezji bielsko-żywieckiej.

Wszystkie informacje o inicjatywach można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl oraz na Facebooku @tydzienzewangelia.

Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest kuria bielsko-żywiecka z biskupem Romanem Pindlem, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem Jackiem Krywultem.

diecezja.bielsko.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone