radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Utwór na czasie, choć sprzed roku.

.be

Jesteśmy tu tylko na chwilę. Warto przeżyć ją z tymi, którzy są dla nas ważni. I choć czasem pojawia się obojętność i niezrozumienie, warto powiedzieć „przepraszam” i walczyć o to, co najważniejsze - o tym w swoim najnowszym utworze „Chwileczka” śpiewa Gabriela Blacha.

Choć utwór „Chwileczka” powstał już chwilę temu, jego treść jest aktualna szczególnie dziś - w czasie, w którym spędzamy więcej czasu razem, w domu, otoczeni bliskimi. Wykonując swoje codzienne obowiązki często nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać, zauważyć potrzeby naszych najbliższych, spróbować ich lepiej zrozumieć.

- „Chwileczka” to piosenka, którą napisałam po jednej z kłótni z moim mężem. Uświadomiłam sobie wtedy, że nawet różnica zdań może być inspiracją - do przemyśleń i zmiany swojej postawy, do zatrzymania się nad kruchością życia i wartością, jaką drugi człowiek wnosi w nasze życie. Mam nadzieję, że dzięki treści, którą chcę przekazać wielu słuchaczy zrozumie, jak wielki skarb mieszka z nimi pod jednym dachem - tak o swojej kompozycji mówi Gabriela Blacha.

Jaka jest recepta artystki na to, by „Chwileczka”, którą spędzimy z kimś w naszym wspólnym życiu była piękna? To zgoda i budowanie relacji, która ubogaca nas i napędza każdego dnia. To rozmowa, czasem trudna, burzliwa, ale pozwalająca zrozumieć drugiego człowieka i pokochać go jeszcze bardziej. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę, powiedzieć „przepraszam” i na co dzień „pięknie się różnić”.

W nagraniu „Chwileczki” wzięli udział przyjaciele artystki: Radosław Pendziałek, Martyna Sołtysik, Łukasz „Forest” Piechotai Michał Dziewiński.

Gabriela Blacha - wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Liderka Kwartetu C.D.N. i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu "Wesoły Wędrownik", promującego twórczość i działalność pedagogiczną swojego ojca, Norberta Blachy, zmarłego w 2012 roku.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

20:10 - 21:00
Godzina Biblijna
21:00 - 21:15
Apel Jasnogórski
21:15 - 21:30
Stół Słowa Bożego
21:30 - 21:50
Różaniec - tajemnice radosne
21:50 - 22:00
Kompleta

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony