Wiadomości

Drodzy Radiosłuchacze 

Dziś  wybrzmiewa radosne „Alleluja!” obwieszczające całemu światu zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Wybrzmiewa pieśń głosząca siłę miłości, gotowej przezwyciężyć grzech, siłę wiary, która potrafi przetrwać najcięższa próbę krzyża i najciemniejszą noc śmierci. Wreszcie wybrzmiewa pieśń głosząca nadzieję mimo piętrzących się przeciwności, przeszkód, ograniczeń, niepewności i lęków. 

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza łaską wiary nadziei i miłości. Niech wlewa w serca odwagę bycia Jego świadkiem, wszędzie tam, gdzie nas posyła. I na koniec:  pełnego pokoju, rodzinnego świętowania czasu paschalnego. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! 

Zespół Radia Anioł Beskidów 

„Idźmy w dalsze życie z ufnością, że jesteśmy dziećmi Boga, które niczego nie muszą się bać i lękać” – zachęcił bp Roman Pindel podczas Wigilii Paschalnej sprawowanej 30 marca 2024 r. w konkatedrze w Żywcu. Od poświęconego ognia uroczyście hierarcha zapalił Paschał, a następnie wprowadził ten symbol zmartwychwstałego Jezusa do tonącej w ciemnościach drugiej po katedrze świątyni w diecezji bielsko-żywieckiej.W homilii biskup przypomniał pieśń „Boże, coś Polskę…”, 

„Pascha Chrystusa jest nie tylko wydarzeniem historycznym, ale rodzi konsekwencje obecne w ludzkim życiu, aż po dzień dzisiejszy” – podkreślił bp Piotr Greger, który 30 marca 2024 r. przewodniczył w bielskiej katedrze liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas uroczystości duchowny przypomniał o symbolice chrztu, zwłaszcza zanurzenia w wodzie wskazującego na uczestnictwo w zmartwychwstaniu Chrystusa i nowe życie, które ofiarowuje wierzącym.

- To właśnie z wiarą w sercu, że to Syn Boży, a zarazem Człowiek Jezus z Nazaretu, wziął na siebie moje grzechy i całego świata, a następnie przyjął śmierć na krzyżu, aby zadośćuczynić za każde zło w tym świecie, z taką wiarą podchodzić będziemy do krzyża i całować go w zastępstwie samego Zbawiciela i Odkupiciela - powiedział bp Roman Pindel przewodnicząc liturgii na cześć męki Pańskiej w bielskiej katedrze.

O tym, że krzyż to nie tylko opis cierpienia i śmierci, ale także nadziei na zmartwychwstanie i zwycięstwo nad złem - mówił w Wielki Piątek Męki Pańskiej bp Piotr Greger, który przewodniczył liturgii w konkatedrze Narodzenia NMP.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

16 Kwi 2024 - wtorek
08:15 - 09:00
Msza św.

16 Kwi 2024 - wtorek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

17 Kwi 2024 - środa
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice