radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W czasie tego koncertu zespół Fausystem, zaprezentuje swój bogaty repertuar muzyczny pieśni religijnych dedykowanych Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie.

Podczas majowej pielgrzymki diecezjalnej do Łagiewnik zaprezentował najnowsze, a wśród nich napisaną specjalnie dla Fausystemu przez znanego poetę Leszka A. Moczulskiego piosenkę "My, niebiescy piechurzy...".

- Zaśpiewamy też równie dużo pieśni uwielbieniowych, znanych i popularnych na całym świecie, zaliczanych do takiej klasyki, którą zaśpiewać z nami będzie mógł gość z każdego zakątka świata, niezależnie czy przyjedzie z Ameryki, Francji czy z Czech - zapowiada Piotr Mirecki, lider zespołu. Na oświęcimskim Rynku wystąpi młodzieżowa schola i chór ŚDM.

Na scenie pojawią się też goście z francuskiej charyzmatycznej Wspólnoty Błogosławieństw. Zagrają i zaśpiewają, dzieląc się świadectwami swojej wiary.

Intensywne przygotowania do tego koncertu trwały już od połowy lipca. - Razem z naszą ekipą muzyków zespołu Fausystem mamy spotkania warsztatowe z Francuzami.

One obejmują zarówno zajęcia muzyczne, ćwiczenia śpiewu, jak i nabożeństwa: jutrznie, Mszę Świętą, modlitwy charyzmatyczne. To głównie Francuzi, ale jest też jedna Węgierka. Mówimy w różnych językach, ale dla Ducha Świętego nie ma barier i dzięki pomocy siostry jednego z kleryków wszystko się udaje prowadzić sprawnie - dodaje Piotr Mirecki.

Grupa przedstawicieli założonej we Francji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - Wspólnoty Błogosławieństw - przyjechała do Oświęcimia, do oświęcimskiej wspólnoty salezjanów, by przygotować się duchowo do Światowych Dni Młodzieży.

To wspólnota charyzmatyczna, skupiająca osoby konsekrowane i świeckich, w tym także małżeństwa, erygowana w 2011 r.  w Tuluzie przez arcybiskupa Roberta Le Galla. Wszyscy członkowie służą w różnych formach nowej ewangelizacji i angażują się w dzieła misyjne, troszcząc się zwłaszcza o ubogich.

Bogaci wspólną modlitwą

- Zaprosiliśmy młodzież do udziału w ŚDM i będziemy im towarzyszyć w czasie tych wydarzeń. Będziemy także prowadzić już w Krakowie katechezy dla młodych w języku francuskim - wyjaśnia należąca do Wspólnoty Błogosławieństw s. Katarzyna.

- Razem z nami na ŚDM przyjeżdża około 400 młodych ludzi  z różnych krajów. Są Gabończycy, Libańczycy, Amerykanie, Francuzi, Szwajcarzy. Chcą razem przeżyć doświadczenie Kościoła powszechnego, zgromadzonego wokół papieża. Zaproponowaliśmy młodym różne aktywności: pieszą pielgrzymkę z Częstochowy do Krakowa, pobyt w Oświęcimiu, a także tygodniowe rekolekcje podczas spływu kajakowego na Mazurach.

Wszystkie te aktywności mają pomóc im we wzrastaniu w wierze, a oparte są na duchowości Wspólnoty Błogosławieństw. Powstała ona na podstawie duchowości eucharystycznej i doświadczeniu obecności Boga w Duchu Świętym - tłumaczy o. Olivier Marie, stojący na czele Wspólnoty Błogosławieństw.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się spotkać i razem modlić tu, w Oświęcimiu, gdzie zaprosił nas ks. Andrzej Policht, salzjanin. Mogliśmy tu poznać także doświadczenia salezjanów, którzy pracują z młodymi i podzielić się naszym sposobem modlitwy. Mam nadzieję, że to początek dobrej współpracy - dodaje o. Marie.

Projekt Fausystem: kontynuacja

- Ten koncert jest jednym z elementów szerszego projektu, który również nazywa się tak jak nasz zespół: Projekt Fausystem i obejmuje całą serię inicjatyw związanych z młodzieżą.

W ramach przygotowaniach powstała młodzieżowa schola: chór SDM i odbywały się comiesięczne Spotkania Młodych. Po zakończeniu ŚDM to się nie zakończy. Zaraz po wakacjach, od września, ruszą Oświęcimskie Spotkania dla Ducha Wzrastania (OSDDW) - zapowiada Piotr Mirecki.

Te spotkania będą w soboty co dwa miesiące i będą na nie zaproszeni młodzi z całej diecezji. Pojawią się na nich  zaproszeni prelegenci, przybliżający problematykę życia wiarą we współczesnym świecie. Na sali teatralnej będą się odbywały wykłady, a w kościele - czuwania modlitewne i nabożeństwa, świadectwa.

- Chcemy, żeby te spotkania odwiedzali też goście muzyczni, m.in. Łukasz Golec czy Magda Anioł. Będą wśród nich ambasadorowie ŚDM. W tych spotkaniach systematycznie będzie brał udział także zespół Fausystem - dodaje Piotr Mirecki.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

28 Lut 2024 - środa
08:15 - 09:00
Msza św.

28 Lut 2024 - środa
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

29 Lut 2024 - czwartek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony