radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Burmistrzowie Cieszyna, Skoczowa i Wisły o ostatnich przygotowaniach na przyjęcie gości.
O tym jak będą wyglądały Dni w Diecezji na terenie Cieszyna, Skoczowa i Wisły mówili dziś na konferencji prasowej zorganizowanej w cieszyńskim starostwie włodarze miast: Ryszard Macura z Cieszyna, Mirosław Sitko ze Skoczowa i Tomasz Bujok z Wisły, a także ks. Łukasz Gąsiorek i Joanna Kulesza, odpowiedzialni za przygotowania i koordynację Dni w Diecezji w dekanacie cieszyńskim.
 
 
W Cieszynie i Wiśle
 
Do Cieszyna pierwsi włoscy goście przyjadą we wtorek 19 lipca około 18.00-19.00. Zamieszkają niemal na całym Śląsku Cieszyńskim. W samym Cieszynie będzie ich 372. Dla wszystkich przygotowano program, w czasie którego będą mieli wiele okazji, by wspólnie się modlić, ale i poznać region swoich gospodarzy.
 
Od środy do piątku będą brali udział w diecezjalnym programie: odwiedzą Muzeum Auschwitz-Birkenau, pojadą na wycieczkę Pętlą Beskidzką, spotkają się w wiślańskim amfiteatrze i pójdą na wyprawę góry, a w niedzielę 24 lipca będą uczestniczyć w nabożeństwie rozesłania na terenie hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.
 
Jak poinformował ks. Łukasz Gąsiorek, w sobotę 23 lipca, w dniu zaangażowania społecznego, wszyscy goście spotkają się o 8.45 na Rynku, o 9.00 razem odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia, od 9.30 do 11.00 rozejdą się do przygotowanych dla nich zajęć w 11 miejscach - hospicjum, domach pomocy społecznej, w Książnicy Cieszyńskiej.
 
Młodzi posadzą 10 drzew na wzgórzu Cieślarówka, będą też pracować na cmentarzu przy grobach żołnierzy polskich i włoskich. O 11.30 będą uczestniczyli razem w Eucharystii w kościele św. Marii Magdaleny. Po obiedzie, od 14.30-17.30 będą z rodzinami, u których goszczą, zaś od 17.30 rozpoczną się główne obchody Dni w Diecezji w Cieszynie. Na finał, o 20.00 wystąpi zespół Anti Babylon System.
 
Kilkudziesięciu Włochów będzie gościć także w Wiśle. Tutaj najważniejszym wydarzeniem będzie spotkanie w amfiteatrze w piątek 22 lipca i Msza św. dla grup włoskich o 11.00. Następnie wszyscy wyjadą kolejką na Skolnity, gdzie zjedzą obiad, a następnie będą mogli iść w góry: na Mały Stożek, Trzy Kopce lub po prostu - zejść do centrum miasta.
 
Wszyscy Włosi - prawie 1500 osób - spotkają się tuż przed wyjazdem do Krakowa - w poniedziałek 25 lipca na cieszyńskim Rynku. - Tego dnia o godzinie 9.00 będą uczestniczyć we Mszy św., na którą serdecznie zapraszamy także wszystkich, szczególnie mieszkańców całego powiatu cieszyńskiego - dodaje burmistrz Macura.
 
W Skoczowie
 
Do Skoczowa grupy francuskie mają przyjechać we wtorek, w godzinach dopołudniowych, między 9.00 a 12.00. Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła przyjmie 110 osób.
 
Jak przypomniał burmistrz Sitko, na Kaplicówce każdego dnia będą się spotykać grupy spędzające Dni w Diecezji w różnych miejscowościach. Ich pobyt będzie rozpoczynała Droga Krzyżowa na wzgórze i Msza św. o 11.00. Przygotowano tam również specjalny namiot, który - na wypadek brzydkiej pogody - da schronienie pielgrzymom.
 
W dniu zaangażowania społecznego, 23 lipca Francuzi ze Skoczowa spotkają się o 9.00 ma Mszy św. w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła, a następnie rozejdą się do zajęć w trzech grupach: będą sprzątać Kaplicówkę i sadzić drzewka ŚDM lub sprzątać wały Wisły (w stronę Ochab) albo poprowadzą zajęcia pod okiem terapeutów w Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie.
 
O 19.00 przyjdą na Rynek, gdzie będą uczestniczyć w „Skoczowskim spotkaniu z kulturą”. Zakończy je Apel Jasnogórski o 21.00.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

03 Cze 2023 - sobota
08:15 - 09:00
Msza św.

04 Cze 2023 - niedziela
11:00 - 12:30
Msza św.

04 Cze 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony