radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

To był już 9. parafialny bezalkoholowy festyn rodzinny w parafii św. Bartłomieja. Jak co roku bawiły się tłumy parafian i gości, którzy pojawiali się całymi rodzinami.
 
Frekwencja dopisała, bo renoma tej imprezy rozchodzi się coraz szerzej. - Sprzyja nam też pogoda i sympatycy - podkreślała Jadwiga Jakubiec, koordynator imprezy organizowanej przez Akcję Katolicką i Zespół Charytatywny.
 
Na rodzinne świętowanie błogosławił proboszcz ks. kan. Jan Kudłacik, który do nagród w rodzinnej zabawie fantowej dołączył tablet z kamerą. Do roweru ufundowanego przez ministra Stanisława Szweda dołączył drugi pojazd, którego fundatorem został dzielnicowy, st. asp. Sławomir Bodek.
 
Wśród atrakcji artystycznych, obok koncertu i popisów tanecznych, znalazł się też mały recital gry na harmonijce ustnej w wykonaniu rodaka, ks. Józefa Zuziaka SDS, przybyłego z Chicago złotego jubilata z 50-letnim stażem duszpasterskim.
 
- Myślę, że pomysłodawcom i organizatorom tego wydarzenia należą się gratulacje. Życzę im, żeby nie ustawali, bo jeśli to dzieło będzie się rozwijało, to na pewno przyczyni się ono do tego, że w kościele zobaczymy więcej młodych ludzi - uważa ks. Zuziak.
 
- Cieszę się, że festyn odbywa się na terenie, który udało się już zagospodarować i wybrukować. Chcemy, by wszyscy chętni w gminie mogli się  tu spotykać, brać udział w takich właśnie imprezach w godziwych warunkach. 
 
Z myślą o takich spotkaniach chcemy też wybudować stałą scenę i będziemy szukać funduszy na to, by jak najszybciej powstała. Stajemy się gminą coraz bardziej turystyczną i myślimy o poszerzaniu oferty imprez dla odwiedzających nas gości, przy okazji których będziemy mogli pokazać to, co u nas najcenniejszego: naszych utalentowanych młodych mieszkańców - mówił wójt Lipowej Jan Góra.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

28 Lut 2024 - środa
08:15 - 09:00
Msza św.

28 Lut 2024 - środa
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

29 Lut 2024 - czwartek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony