radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Blisko dwa tysiące wiernych modliło się w Rychwałdzie podczas czerwcowego Nabożeństwa Fatimskiego.

Wśród nich byli także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych w Żywcu oraz wójtowie i sołtysi z gmin Żywiecczyzny wraz z ich mieszkańcami. Do ich grona dołączyli także wierni z innych parafii diecezji bielsko-żywieckiej oraz ze wspólnot krakowskiej prowincji Ojców Franciszkanów.

Czuwanie zainaugurowało nabożeństwo różańcowe, odprawione w kościele, gdzie w głównym ołtarzu znajduje się łaskami słynący wizerunek. Przy tej okazji zanoszono także modlitwę dziękczynną w 51. rocznicę ozdobienia go koronami papieskimi. Mszę św. koncelebrowaną przez księży pracujących w parafiach na całej Żywiecczyźnie odprawiono na przylegającym do sanktuarium ołtarzu polowym. Dziedziniec sanktuarium wypełnili szczelnie pątnicy. Widać było wielu pielgrzymów w strojach regionalnych. Większość z nich uzbroiła się w parasole, jednak mimo ciężkich chmur na niebie nawet jedna kropla deszczu nie przeszkodziła w plenerowej modlitwie.

Po Mszy św. wierni obeszli świątynię w procesji. Niesiono w niej feretrony z wizerunkami św. Mikołaja, patrona rychwałdzkiego kościoła oraz Matki Bożej. Wierni trzymali w ręku zapalone świece. Po procesji w kościele odśpiewano Apel Maryjny. Czuwanie zakończyło uroczyste zasłonięcie wizerunku Rychwałdzkiej Pani.

Mszy św. w intencji pielgrzymów przewodniczył dziekan i proboszcz żywiecki ks. infułat Władysław Fidelus. Na jej zakończenie głos zabrał o. Mariusz Kozioł, wikariusz krakowskiej prowincji Ojców Franciszkanów, który na ręce ks. Fidelusa złożył szczególne wyróżnienie: statuetkę św. Franciszka. Społeczność krakowskiej prowincji od roku 2000 przyznaje ją osobom spoza zakonu, który swoją działalność wspierają franciszkanów, propagują ich duchowość i okazują wsparcie ich działalności w Kościele.

Zobacz galerię zdjęć z Rychwałdu - TUTAJ.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Kwi 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Kwi 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Kwi 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony