radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ministranckie zmagania lekkoatletyczne w Zabrzegu rozstrzygnięte. Puchary - rozdane. Walczyło o nie ponad 180 zawodników z parafii diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak co roku najpierw spotkali się na Eucharystii w kościele św. Józefa w Zabrzegu, koncelebrowanej pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej ks. dr. Sławomira Zawady. Później rywalizowali na stadionie, uczestnicząc w pięciu konkurencjach: biegu na 100 m, biegu na 1000 m, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą i skoku w dal.
 
- Cieszę się, że tylu zawodników zdecydowało się na start w tegorocznej edycji spartakiady - mówił ks. dr Zawada, przypominając ministrantom i lektorom, że to, co dzieje się na boisku z ich udziałem, jest ściśle związane z posługą, jaką podejmują przy ołtarzu. Dlatego rywalizacja musi być uczciwa, podejmowana w duchu radości, miłości i wspólnej zabawy.
 
Wśród ministrantów ze szkół podstawowych w biegu na 100 m zwyciężył Daniel Ceglarz z parafii w Grojcu. W skoku w dal najlepszy był Sebastian Rodecki (4,13 m) z parafii św. Urbana w Brzeszczach, a w rzucie piłeczką palantową zwyciężył Paweł Harmata z Rycerki Górnej (46 m). W biegu na 1000 m najlepszy był Paweł Wójcik z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.
 
W gronie gimnazjalistów w biegu na 100 m najlepszy czas uzyskał Grzegorz Gromala z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach, a na 1000 m najszybciej pobiegł Bartosz Jarek z Miliardowic. W pchnięciu kulą zwyciężył Jakub Filapek z parafii w Zabrzegu (10,39 m), a w rzucie piłeczką palantową - Jerzy Drabiński z parafii NSPJ w Kętach (72 m). W skoku w dal zwycięzcą został reprezentant parafii w Zabrzegu Szymon Kuś (5,35 m).
 
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w biegu na 100 m zwyciężył Kamil Gawlas z parafii w Zabrzegu, a w biegu na 1000 m - Dawid Żelazny z parafii św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. W skoku w dal najlepszy był Marcin Wróbel (5,58 m) z parafii św. Urbana w Brzeszczach. Kulę najdalej - na odległość 11,28 m - pchnął Rafał Gryczka z parafii w Zabrzegu.
 
W klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajęła ekipa ministrancka gospodarzy czyli parafii św. Józefa w Zabrzegu.  Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja parafii Miłosierdzia Bożego w Ligocie-Miliardowicach, a trzecie zajęła reprezentacja parafii św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. Tuż za podium znalazły się drużyny lekkoatletów z parafii w Wieprzu k. Andrychowa, parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach i w Wieprzu k. Żywca.
 
Puchary biskupa Romana Pindla najlepszym drużynom 13. Spartakiady wręczyli: ks. Sławomir Zawada, ks. kan. Jacek Kobiałka i ks. Dawid Majdak. Do gratulacji dołączyli sędziowie i opiekunowie zawodników. - Myślę, że za zdobyte już po raz kolejny z rzędu pierwsze miejsce i puchar naszym ministrantom należy się nagroda. Będziemy rozmawiać na temat wspólnej wycieczki - zapowiadał ks. kan. Jacek Kobiałka, proboszcz parafii św. Józefa w Zabrzegu, dumny z osiągnięć zabrzeskich ministrantów.
 
- Serdeczne słowa wdzięczności należą się wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas i pracowali jako sędziowie, prowadząc poszczególne konkurencje - mówił ks. Zawada.
 
- Bez nich przeprowadzenie takiej spartakiady nie byłoby możliwe. Jesteśmy też wdzięczni Zdzisławowi Grabskiemu i całej ekipie, która pomogła przygotować poczęstunek dla zawodników. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia - dodawał ks. Dawid Majdak, który już kolejny rok koordynował przygotowania do spartakiady.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony