radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Parafia MB Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze jest jedyną parafią w Polsce, która wydała kalendarz-terminarz na 2016 rok z kazaniami swojego proboszcza ks. Eugeniusza Burzyka.

Oprócz 366 krótkich i zwięzłych kazań oraz treści Ewangelii na dany dzień, zawiera najważniejsze wydarzenia z 35-letniej historii parafii – od wydania zezwolenia na budowę kościoła, aż do czasów dzisiejszych. Są także codzienne informacje liturgiczne, daty imienin i miejsce na wpisanie terminów spotkań czy zajęć. Każde z kazań, nazywanych od nazwiska autora „burzykami”, składa z trzech idealnie równych akapitów; różnica ich długości to najwyżej 1 milimetr. Zdaniem ks. Eugeniusza Burzyka, zgodnie z nauczaniem papieża Franciszka, kazanie musi mieć jedność tematyczną, jasny porządek i powiązanie między zdaniami, aby wierni mogli łatwo śledzić kaznodzieję i pojąć logikę tego, co mówi.

Autorem zdjęć na okładce jest parafianin – Jerzy Zajda, korektę tekstu wykonał jeden z wikariuszy – ks. Tomasz Łata. Dochód z kalendarza-terminarza w całości przeznaczony jest na prace inwestycyjne i remontowe w parafii.

Proboszcz ma nadzieję, że wydany kalendarz-terminarz przyczyni się do zainteresowania historią oraz życiem parafii, a tym samym do wzrostu religijności i pobożności. Jest przekonany, że zawarte w terminarzu codzienne kazania to dobra i skuteczna forma dialogu ze swoimi parafianami.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Cze 2024 - piątek
08:15 - 09:00
Msza św.

21 Cze 2024 - piątek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

22 Cze 2024 - sobota
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony