radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Do naśladowania postawy błogosławionych męczenników z Pariacoto zachęcił biskup Roman Pindel sześciu diakonów, którym 27 maja udzielił święceń prezbiteratu.

Eucharystię w katedrze św. Mikołaja razem z biskupem Romanem Pindlem i biskupem Piotrem Gregerem po raz pierwszy w życiu sprawowali nowo wyświęceni kapłani, których  rocznicowymi patronami na drodze seminaryjnej formacji byli bł. Michał Tomaszek oraz z bł. Zbigniew Strzałkowski. Przy ołtarzu stanęli także proboszczowie rodzinnych parafii neoprezbiterów, proboszczowie parafii praktyk duszpasterskich, wychowawcy seminaryjni. W katedralnej świątyni modlili się rodzice nowych kapłanów, bliscy i przyjaciele.

Kapłani wyświęceni 27 maja 2023 roku:

 • Ks. Michał Juraszczyk
  Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Stanisława BM w Andrychowie.
 • Ks.Krzysztof Kawik
  Pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.
 • Ks. Mateusz Kuryło
  Pochodzi z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii świętych Piotra i Pawła w Skoczowie.
 • Ks. Bartłomiej Pluta
  Pochodzi z parafii św. Marcina Biskupa w Lesznej Górnej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.
 • Ks. Adam Płonka
  Pochodzi z parafii św. Macieja Apostoła w Bielanach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej.
 • Ks. Szymon Trzepaczka
  Pochodzi z parafii św. Stanisława BM w Andrychowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
 
Udostępnij:

Ogłoszenia

Inauguracją tego wydarzenia będzie spotkanie w żywieckim amfiteatrze w niedzielę, 24 września 2023 r. Rozpocznie się ono o godz. 15:00. W programie Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólne uwielbienie, konferencja, a na koniec koncert zespołu TGD. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi oraz skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

24 Wrz 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

25 Wrz 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

25 Wrz 2023 - poniedziałek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony