radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Nie lekceważ codziennej pracy, wykonuj ją dobrze, ale nie przesadzaj do tego stopnia, że zapomnisz o duszy” – zaapelował bp Piotr Greger w kontekście niedzielnego czytania z Ewangelii o tym, jak Jezus gościł w domu Marty i Marii, sióstr Łazarza. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej sprawował 17 lipca 2022 r. Mszę św. w drewnianym kościele w Starej Wsi, który w tym roku obchodzi jubileusz 500-lecia.

W homilii hierarcha przyznał, że ludzi aktywnych, którzy lubią być zajęci i uwielbiają wszelką krzątaninę, ewangeliczna historia o Marii i Marcie denerwuje, budzi w nich sprzeciw.
 Zatrzymując się przy słowach Jezusa o tym, że Maria obrała najlepszą cząstkę (Łk 10, 42), duchowny wytłumaczył, że są one dziś niezwykle aktualne. „W naszej aktywności i zabieganiu może się pojawić pokusa, że wszystko osiągniemy własnymi rękami, że już do wielu spraw nie potrzebujemy Boga; czasami nawet może się nam wydawać, że nie potrzebujemy też innych ludzi. Życie jest darem Boga, którego nikt z nas nie może sam sobie udzielić. W odniesieniu do Niego zawsze będziemy jak dzieci, które wciąż otrzymują” – przypomniał, przestrzegając przed niebezpieczeństwem rutynowego podchodzenia do duchowego wymiaru naszego życia.

Udostępnij:

Ogłoszenia

Inauguracją tego wydarzenia będzie spotkanie w żywieckim amfiteatrze w niedzielę, 24 września 2023 r. Rozpocznie się ono o godz. 15:00. W programie Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólne uwielbienie, konferencja, a na koniec koncert zespołu TGD. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi oraz skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

24 Wrz 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

25 Wrz 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

25 Wrz 2023 - poniedziałek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony