radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Mimo upływu 105 lat od tamtych wydarzeń sytuacja na świecie się nie zmienia. Nadal toczą się wojny, które są wynikiem grzechu człowieka, jego nieuporządkowania moralnego. Jakże więc wydaje się aktualne, nie tracące nic na swojej wartości to wezwanie Maryi : Chcę abyście nadal codziennie odmawiali różaniec aby uprościć pokój na świecie i koniec wojny - powiedział bp Robert Chrząszcz podczas lipcowego nabożeństwa fatimskiego w Rychwałdzie.

Pomocniczy biskup krakowski celebrował Eucharystię przy polowym ołtarzu razem z ojcami franciszkanami i kapłanami dekanat żywieckiego i okolicznych parafii. Do Rychwałdu w lipcu razem z wiernymi Żywiecczyzny i okolic pielgrzymowali przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Obecne był poczty sztandarowe tego stowarzyszenia z wielu wspólnot. Nie zabrakło górali w tradycyjnych strojach. 

W homilii bp Chrząszcz przywołał wydarzenie objawień Maryi sprzed 105. laty, ukazując aktualność orędzia fatimskiego i wynikające z niego zobowiązania. - Dzisiaj posłuszni poleceniu pani Fatimskiej ofiarujemy naszą modlitwę różańcową w intencji pokoju w naszej krainie w Europie i na całym świecie. Chciejmy jednak prosić o pokój rozumiany nie tylko jako brak wojny ale o ten pokój jaki przynosi tylko i wyłącznie zmartwychwstały Pan że przechodząc przynosi pokój wewnętrzny czyli harmonię - powiedział gość z Krakowa. Wezwał także do wytrwałości w modlitewnym trwaniu przy Maryi oraz do modlitwy w intencji nawrócenia grzesznków.
 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Kwi 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Kwi 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Kwi 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony