radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

- Polecam waszym modlitwom sprawy diecezji, oprócz tych, które podejmujecie od siebie czy z prośby, czy potrzeby innych osób – powiedział bp Roman Pindel do pielgrzymów wyruszających 30 kwietnia na szlak 10. Edycji Diecezjalnej Pielgrzymki do Łagiewnik.

 Prawie 1200 pielgrzymom z diecezji bielsko-żywieckiej oraz innych regionów Polski, ale także z Czech i Ukrainy, towarzyszył Najświętszy Sakrament w specjalnej monstrancji oraz relikwie św. Józefa Bilczewskiego z sanktuarium w Wilamowicach. Pątnicy w sobotę rano odebrali relikwie z rodzinnej miejscowość świętego. Na czele kilkunastu osób, którzy przybyli do Wilamowic, był ks. Piotr Niemczyk, od lat kierujący grupą św. Józefa Bilczewskiego. W drodze do Łagiewnik w grupie tej zaplanowano specjalne lektury pielgrzymki mające przybliżyć życie i dzieło świętego z Wilamowic.
Pielgrzymi w kaplicy świętego odmówili Litanię ku czci św. Józefa Bilczewskiego. Ks. prał. Stanisław Morawa udzielił im błogosławieństwa relikwiami. Poprosił, by za wstawiennictwem świętego łacińskiego metropolity Lwowa pamiętali o modlitwie o pokój w Ukrainie.
Na czele pielgrzymki do Łagiewnik kapłan niósł Jezusa Eucharystycznego w 13-kilogramowej monstrancji. Jej kształt jest zainspirowany obrazem Jezusa Miłosiernego z wizji św. Faustyny. Postać Jezusa – stojąca na podstawie imitującej kulę ziemską – otacza krąg promieni. W okolicy serca figury wkomponowano miejsce na Hostię. Pomysłodawczynią jest Irena Papla, jedna z inicjatorek łagiewnickiej pielgrzymki. Dzieło zaprojektowała Urszula Górnicka-Herma, a odlew wykonał Marek Żebrowski.
Najmłodszym pątnikiem był roczny Maksymilian Lejawka. Najstarszą pątniczką okazała się 82-letnia Maria Chlebowska. 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

03 Cze 2023 - sobota
08:15 - 09:00
Msza św.

04 Cze 2023 - niedziela
11:00 - 12:30
Msza św.

04 Cze 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony