radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Bystra Krakowska i rodzinne Bulowice pożegnały 25 i 26 marca 2022 r. ks. Tomasza Niedzielę, zmarłego w wieku 35 lat, po ciężkiej chorobie, koordynatora diecezjalnego wolontariatu, zaangażowanego działacza Caritas, pielgrzyma jasnogórskiego. 

Nad trumną kapłana modlili się kolejno biskupi – Roman Pindel i Piotr Greger – rzesze kapłanów z diecezji bielsko-żywieckiej i archidiecezji krakowskiej, a także najbliższa rodzina oraz liczni wierni z parafii, z którymi ks. Tomasz był związany przez całe życie. Prawie 10 lat przeżył jako kapłan. 

Podczas pierwszego dnia pogrzebu bp Pindel zaznaczył, że parafia w Bystrej Krakowskiej w ciągu trzech miesięcy pożegnała dwóch pasterzy, którzy przeszli do Domu Ojca: wikariusza ks. Tomasza i proboszcza ks. Tadeusza Krzyżaka. Sobotniej Mszy św. pogrzebowej w kościele św. Wojciecha w Bulowicach przewodniczył bp Piotr Greger. Po liturgii nastąpiło odprowadzenie ciała na pobliski cmentarz parafialny.

Ks. Tomasz Niedziela rodził się 29 września 1986 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Bulowic. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 2012 r. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.Pracował jako wikary w parafii św. Urbana w Roczynach (2012-2016). W latach 2016-2019 posługiwał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. Od sierpnia 2019 był wikarym w parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.Od 1 września 2014 roku był odpowiedzialny za stworzenie struktur Centrum Wolontariatu Caritas. Zaangażował się najpierw jako opiekun Szkolnego Koła Caritas w Roczynach. To w dużej mierze dzięki niemu idea wolontariatu zainspirowała wielu młodych ludzi z ziemi beskidzkiej do bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących. Wielu diecezjan zapamięta go jako niestrudzonego pielgrzyma jasnogórskiego. Słuchacze Anioła Beskidów mogli słyuszeć głos ks. Tomasza podczas wielu audycji opowiadających o działalności diecezjalnej Carias. Zmarł 22 marca 2022 r. w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.  

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony