radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Rozpoczynamy kolejny Wielki Post, który w naszej Diecezji zbiega się z ogłoszeniem Roku Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. Jego centralne uroczystości odbędą się 20 marca 2023 roku, w setną rocznicę śmierci pasterza, którego papież Pius XI nazwał „jednym z najwybitniejszych biskupów swojej doby” - napisał w liście pasterskim na tegoroczny Wieki Post bp Roman Pindel. 

W dokumencie wskazał trzy obszary wielkopostnych wysiłków nawiązujące do życia i nauczania świętego wilamowianina. To Eucharystia, rola Maryi w życiu osobistym i naszej Ojczyzny oraz troska o wiarę i wychowanie młodych ludzi.Dedykowane św. Józefowi sanktuarium w Wilamowicach zaprasza do nawiedzania relikwii lwowskiego arcybiskupa.  We wtorki odprawiane są specjalne nabożeństwa ku czci patrona Wilamowic. Na stronie parafii działa skrzynka modlitewna gdzie zgłaszać można swoje prośby i modlitwy  za wstawiennictwem św. Józefa.  Z internetowej witryny można także śledzić  liturgiczne celebracje a w  wirtualnym spacerze zwiedzić sanktuarium z kaplicą poświęconą świętemu arcybiskupowi.

W Roku Arcybiskupa Józefa Bileczewskiegiego wiele inicjatyw duszpasterskich w diecezji bielsko-żywieckiej będzie związanych z wialmowickim sanktuarium. 

Udostępnij:

Ogłoszenia

Inauguracją tego wydarzenia będzie spotkanie w żywieckim amfiteatrze w niedzielę, 24 września 2023 r. Rozpocznie się ono o godz. 15:00. W programie Koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólne uwielbienie, konferencja, a na koniec koncert zespołu TGD. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi oraz skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

24 Wrz 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

25 Wrz 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

25 Wrz 2023 - poniedziałek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony