radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Diecezjalni asystenci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski w dniach od 26 do 29 października odprawiali swoje doroczne rekolekcje kapłańskie. Tym razem miejscem modlitwy  był Ośrodek Rekolekcyjny Księży Pallotynów w Otwocku. Nauki dla prezbiterów na co dzień opiekujących się młodzieżą należącą do KSM wygłosił  bp Wiesław Lechowicz z Tarnowa,  delegat KEP ds. duszpasterstwa polonijnego. W swoich konferencjach odwoływał słuchaczy do przykładu i wzoru Jezusa Chrystusa. Zwrócił uwagę na rolę miłości w życiu Zbawiciela, Jego miłosierdzie, pokorę, autentyczność, sposób głoszenia orędzia Dobrej Nowiny. Oprócz konferencji program rekolekcji wypełniła także wspólna modlitwa kapłanów i spotkania o tematyce związanej z duszpasterstwem młodzieży.

Diecezjalnych  asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odwiedził także bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej oraz bp Henryk Tomasik. Bp Tomasik odpowiedzialny za młodzież z ramienia Konferencji Episkopatu Polski omówił stan bieżących przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapoznał się także z szeregiem inicjatyw formacyjnych i organizacyjnych, które podejmują w związku z tym wydarzeniem KSM-owicze w swoich diecezjach.

Na zakończenie rekolekcji ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM dziękując ks. biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi za przewodniczenie rekolekcjom wyraził nadzieję na możliwość powstawania stowarzyszeń młodzieży na wzór KSM w środowiskach młodzieży polonijnej.

Kapłańskie rekolekcje diecezjalnych asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbywają się każdego roku w różnych miejscach Polski pod koniec października i gromadzą duszpasterzy z terenu całej Polski. Program trwających kilka dni rekolekcji oprócz formacji duchowej, której służą głoszone konferencje i wspólna modlitwa duszpasterzy, obejmuje także spotkania o charakterze organizacyjnym, gdzie duchowni omawiają bieżące sprawy funkcjonowania KSM, dzielą się doświadczeniem i programują duszpasterską opiekę nad powierzoną sobie młodzieżą.

Ks. Piotr Bączek

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Kwi 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Kwi 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Kwi 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony