radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

409. piesza pielgrzymka z Żywca 29 sierpnia dotarła na Jasną Górę. Pierwsze wzmianki w dokumentach mówiące o zorganizowanej grupie pielgrzymkowej z Żywca na Jasną Górę pochodzą z 1611 roku.

Kilkudziesięciu pątników przemierzyło prawie 180 km w ciągu 7 dni. Na błonia jasnogórskie wkroczyli przed południem w sobotę, 29 sierpnia 2020 r. Tematem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Najważniejsze zdrowie… ale wieczne!”.

„Tak Pan Bóg to sprawił, że idziemy rok za rokiem śladem sakramentów świętych i w tym roku przypadł nam sakrament namaszczenia chorych” – wyjaśnił ks. Tomasz Wala, główny przewodnik pielgrzymki. „Stąd hasło, a tematyka związana z sakramentem chorych, ale również z cierpieniem, ze śmiercią, z przemijaniem, z tym, dlaczego to cierpienie i czym ono jest dla nas, czy jest kara, czy jest łaską, czy Pan Bóg jej chce czy nie chce, jak ten sakrament namaszczenia chorych w nas działa i w jaki sposób my możemy odpowiadać na Bożą łaskę w nim zawartą” – dodał kapłan.

Do częstochowskiego sanktuarium dojechała także grupa autokarowa, by wspólnie z pieszymi pątnikami modlić się podczas Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Roman Pindel, ordynariusz bielsko-żywiecki. Homilię wygłosił ks. Tomasz Wala.

„Pewnie każdy z was wraca do domu, jedni będą bardzo dziękować za wysłuchaną prośbę, inni za zrozumienie krzyża, który niosą, inni za otwarcie ich oczu na jakieś nowe sprawy, które się objawiły w ich życiu” – powiedział na zakończenie Eucharystii bp Roman Pindel. „Ks. Tomasz zaproponował, abyśmy wracając z tej pielgrzymki nie schodzili w ogóle z tej drogi, ale w naszej codzienności przeżywali to bycie blisko Tego, który idzie przed nami i zostawia nam ślady, po których mamy iść. (…) Trzymajmy się tej łaski Bożej, bliskości Chrystusa, Jego śladów, które nam zostawił i Matki Bożej, która nam towarzyszy, i która ochrania nas swoim płaszczem opieki” – dodał ordynariusz.

 

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony