radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Biskup Piotr Greger przewodniczył lipcowemu nabożeństwu fatimskiemu w Rychwałdzie. Na modlitwie przed  obliczem Pani Ziemi Żywieckiej stawili się oprócz zwyczajnych pielgrzymów członkowie wspólnot Rycerstwa Niepokalanej. 

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi fatimskie nabożeństwo znowu wróciło w całej pełni. Eucharystia wieńcząca czuwanie celebrowana była jak dawniej przy połowowym ołtarzu obok rychwałdzkiej bazyliki. Odbyła się także procesja fatimska. Na lipcowe czuwanie przybyli specjalnie przedstawiciele wspólnot Rycerstwa Niepokalanej działających w naszej diecezji którym przewodził diecezjalny duszpasterz o. Arkadiusz Bąk z Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach. - Na terenie diecezji bielsko-żywieckiej funkcjonuje dwanaście wspólnot. Można powiedzieć, że to stowarzyszenie jest na drodze rozwoju, pojawiają się we wspólnotach coraz młodsze osoby, co dobrze rokuje na przyszłość. Nasza obecność w Rychwałdzie jest jednym z wielu spotkań budujących wspólnotę Rycerstwa. Spotykamy się bowiem raz w miesiącu w wybranych miejscach diecezji.

W homilii biskup Piotr Greger zwrócił uwagę na historyczny kontekst fatimskiego objawiania związany m.in. z rodzącymi się ideologiami komunizmu i faszyzmu, które stały się przyczyną największych tragedii ubiegłego wieku. Przypomniał również że Matka Boża ukazując się ludziom wskazywała na to samo orędzie które głosił Jej Syn a Kościół przez wieki pielęgnuje, strzeże i przekazuje. Podkreślił także że Maryja może to orędzie przekazywać, bo zawsze była wsłuchana w to co mówi Bóg. - Maryja potrafi słuchać. A jak jest z nami? My mamy z tym problem - mówił biskup odnosząc się do medialnych debat, w których rozmówcy wcale siebie nie słuchają, nie prowadzą dialogu, lecz niezależne od siebie monologi. Na koniec biskup zaapelował o kształtowanie umięjętności wzajemnego słuchania siebie w małżeństwach i w rodzinach. Na zakończenie liturgii głos zabrał o. Bogdan Kocańda.  Pełniący przez szereg lat funkcję kustosza sanktuarium i gwardiana franciszkańskiej wspólnoty w Rychwałdzie poinformował o ustaleniach kapituły prowincjalnej, która wyznaczyła o. Grzegorza Siwka na to stanowisko. Podziękował też wszystkim parafianom i pątnikom za lata wspólnej modlitwy i inicjatyw podejmowanych w parafii i sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony