radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

O odkrywaniu Boga w zwyczajnych wydarzeniach życia mówił bp Piotr Greger podczas Mszy świętej celebrowanej w hałcnowskiej bazylice podczas czerwcowego czuwania. Razem z biskupem Msze św. u stóp Piety celebrowali wyświęceni w ostatnią sobotę maja księża neoprezbiterzy.

Jak co miesiąc, na program czuwania złożyła się Droga Krzyżowa, modlitwa różańcowa i celebracja Eucharystii. Czerwcowemu spotkaniu u stóp Hałcnowskiej Piety towarzyszyła modlitwa w intencji dzieci, która animowali przedstawiciele bielskich parafii: św. Małgorzaty w Kamienicy i Nawrócenia św. Pawła na osiedlu Polskich Skrzydeł. 

Przywołując w homilii scenę spotkania Matki Bożej i św. Elżbiety w Ani Karim biskup podkreślił, że Elżbieta rozumiała co oznacza czas nawiedzenia i rozpoznała Boga  przychodzącego w osobie młodej krewnej. Odnosząc to wydarzenie do współczesnych czasów zaznaczył że dziś  chętnie szukamy czegoś nowego, atrakcyjnego, mającego pewien posmak sensacji, niecodzienności, wyjątkowości. W trosce o swoje zbawienie potrafimy ciągle szukać nowości, a i tak jesteśmy niezadowoleni.  - Czasem trudno nam rozpoznać Boga w tym, co jest dobrze znane. Nie zauważamy, że Bóg przychodzi do nas w prozie dnia codziennego, nie potrzeba żadnych wielkich spektakularnych okoliczności - mówił biskup Piotr Greger, że Bóg przychodzi w tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: w sakramentach, w liturgii Mszy Świętej,  w czytań słyszanych w cyklu trzech kolejnych lat, w  regularnej, czasem rutynowej modlitwie. 

Pasterz diecezji zwrócił się także do nowo wyświęconych kapłanów. - Bądźcie pełni dyspozycyjności w tym, co kapłańskie i zawsze gotowi – jak Maryja zmierzająca do Elżbiety – nieść konieczną pomoc i oczekiwane słowo nadziei. Niech Was mobilizuje konieczna troska o prawdziwy, rzeczowy, konstruktywny dialog, oparty na osobistym spotkaniu - powiedział biskup do dziesięciu neoprezbiterów. 

Na zakończenie liturgii z okazji zbliżających się imienin biskupowi Piotrowi życzenia złożyli przedstawiciele świeckich. W imieniu kapłanów słowa życzeń wypowiedział dziekan dekanatu bielskiego wschodniego i proboszcz parafii Narodzenia NMP w Lipniku ks. Jerzy Wojciechowski.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony